Kur paēst Latgalē? Maltītes līdzņemšanai, ko ceļotājiem piedāvā vietējie ēdinātāji

FOTO: Publicitātes foto/ TVNET kolāža

Gads pandēmijas režīmā ir devis arī savu labumu, tālu ceļojumu vietā mums ļaujot labāk iepazīt Latvijas skaistākos stūrīšus. Diemžēl līdz ar to ir aktualizējusies arī kāda problēma – daudzas ēstuves ir slēgtas un ceļotājiem ir grūti atrast vietu, kur tikt pie siltas maltītes līdzņemšanai, lai nebūtu jāpārtiek tikai no benzīntanku vienmuļā piedāvājuma. Kaut gan kafejnīcas nav iespējams apmeklēt klātienē, tomēr, izpētot situāciju nozarē, noskaidrojām, ka daudzviet Latvijā ir iespējams maltīti pasūtīt līdzņemšanai, tādējādi atbalstot arī vietējos uzņēmējus.

Sadarbībā ar Latgales Tūrisma asociāciju šoreiz stāstīsim par interesantākajiem un garšīgākajiem piedāvājumiem, ko ceļotājiem piedāvā Latgales ēdinātāji, nākamajos rakstos turpinot apzināt citos Latvijas novados aktuālo.

“Protams, visvieglāk pielāgoties bija ātrās ēdināšanas vietām (picērijas, kebabnīcas). Tās teju visas turpina darboties, jo arī pirms tam bija radušas piedāvāt ēdienu līdzņemšanai. Ir liels prieks par kafejnīcām un restorāniem, kas ir spējuši pārprofilēties un turpina piedāvāt siltās pusdienas gan vietējiem, gan Latgales viesiem,” situāciju nozarē īsumā raksturo Latgales Tūrisma asociācijas speciāliste Laura Spundere. Lūk, ēstuves Latgales lielākajās pilsētās un novados, kur iespējams pasūtīt maltīti līdzņemšanai.

BALVI

Picērija “Zebra”

FOTO: Publicitātes foto

Balvu pilsētā un tuvākajā apkārtnē labākais piedāvājums ēdieniem līdzņemšanai ir picērijā "Zebra”, kur iespējams nobaudīt, iespējams, garšīgākās picas Ziemeļlatgalē. Piedāvājumā ir arī dažādas uzkodas, garšīga kafija un karstie dzērieni vai saldējuma kokteiļi, ja sirdij silti. Tādas picas kā “Zebrai galvā pavasaris” un “Īstu vīru pica” radīs vēlmi atgriezties Balvos vēl un vēl. Balvēniešu iecienītākā pica ir "Vilks ar zebru saderēja" – un nav brīnums, ka tā, jo vilks taču ir Balvu pilsētas simbols.

Adrese: Partizānu iela 8, Balvi.

Tel. 26 601 001

Darba laiks: P.-C.: 11.00-10.00; Pk.: 11.00-12.00; Sv.: 11.00-10.00.

KĀRSAVA

Mājas restorāns “Dzīles”

FOTO: Publicitātes foto

Mājas restorānā “Dzīles” piedāvā maltīti, kura nes sevī ne tikai mājas ēdiena garšu, bet arī gatavošanas pieredzi, stāstu par Latgali, tās cilvēkiem un vērtībām. Unikāls piedāvājums – restorāna cienīga maltīte, gatavota, izmantojot tikai labākos un svaigākos produktus. Katru sestdienu īpaša ēdienkarte un iespēja paņemt gardumus līdzi. Iespēja arī pasūtīt iepriekš sagatavotus gardumus.

Adrese: Zaļā iela 9, Malnava, Kārsavas novads.

Tel. 26 538016; dzileslv@gmail.com.

Darba laiks: pēc pasūtījuma.

DAGDA

Ēstuve “Dagburgers”

FOTO: Publicitātes foto

Neliela ēstuve pilsētas centrā ir vienīgais uzņēmums, kurš piedāvā maltīti līdzņemšanai. Toties piedāvājums ir visai daudzveidīgs: pankūkas, burgeri, kebabi, nageti, frī kartupelīši, hotdogi un pat pelmeņi.

Adrese: Daugavpils iela 9A, Dagda.

Tel. 20399023

Darba laiks: No 10 līdz 19.

DAUGAVPILS

“Mūsu pilsētā ir daudz ēdinātāju, un gandrīz visiem ir izdevies pielāgoties ierobežojumu apstākļiem, piedāvājot ēdienus līdzņemšanai, stāsta Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras tūrisma informācijas konsultante Marija Ņikitina.

FOTO: Publicitātes foto

Lūk, te atrodams aktuālais ēdināšanas uzņēmumu saraksts, kas piedāvā iespēju pasūtīt ēdienu līdzņemšanai vai ar piegādi Daugavpilī, bet tālāk uzskaitīti interesantākie Daugavpils ēdinātāju piedāvājumi.

Restorāns "Plaza" piedāvā pieturēties pie tradīcijām – biezpiena plācenīši, kartupeļu pankūkas, kāpostu zupa ar baravikām, kartupeļu klimpas ar speķīti - un vēl daudz gardu latgaliešu un latviešu kulinārā mantojuma ēdienu. Restorāns sadarbojas ar Bolt Food.

Gastrobārs "Yoggi Bear" izceļas ar radošu pieeju ēdienu pasniegšanā, kā arī neparastajiem ēdieniem, kurus var nogaršot, pateicoties pieredzei un idejām, kas iegūtas Eiropā. Visi ēdieni gastrobārā ir iepakoti tā, lai piegādes laikā tie nezaudētu viengabalainību, garšu un pēc iespējas ilgāk paliktu karsti.

Kaķu kafejnīca "Kotoffski" piedāvā garšīgus un veselīgus ēdienus, kas tiek gatavoti ar īpašu siltumu un mīlestību. Kafejnīca vienmēr priecina ar īpašiem piedāvājumiem un atlaidēm. Daudzveidīgajā ēdienkartē atradīsiet uzkodas, zupas, pamatēdienus, ka arī desertus.

Ģimenes mini ceptuve – kafejnīca "Nekomimi" ir miera un klusuma saliņa, kas izceļas ar konditorejas izstrādājumiem, ka arī ar vairākiem kafijas un eksotisku zāļu tējas veidiem. No šā gada sākuma ceptuve piedāvā Āzijas valstu mājas virtuves "bento". 

RĒZEKNE

Rēzeknē ir izveidota Refood delivery piegādes servisa platforma, kurā apvienotas ēdināšanas vietas, kas piedāvā piegādi. Lūk, interesantākie Rēzeknes ēdinātāju piedāvājumi.

FOTO: Publicitātes foto

Kebabnīca "Ausmeņa Kebabs" atrodas Rēzeknes centrā. Piedāvājumā ir visgardākie dažādu veidu kebabi, garšīgas tējas un citi dzērieni, piemēram, čajs, ols, kvass, ļimonads, kā arī Latgolys šmakovka un Kuup kopejs.

Kafejnīca ZĪDS ir koncertzāles GORS telpās izveidots īpašs kiosks, kurā var iegriezties pēc pastaigas svaigā gaisā un pasūtīt gardu maltīti līdzņemšanai. Izcila maltīte labākajā kvalitātē. Lai veiktu pasūtījumu vai jautātu par piedāvājumu, zvani 28080700 vai raksti uz gors.zids@rezekne.lv.

Restorānā “Rozālija” viesiem un pilsētniekiem ir izveidots daudzveidīgs piedāvājums restorāna kvalitātē ar bezmaksas piegādi. Radi svētku sajūtu bez liekas piepūles!

Iggi bārs&karbonādes piedāvā līdzņemšanai lielisku un ļoti garšīgu ātrās ēdināšanas ēdienkarti ar bezmaksas piegādi.

KRĀSLAVA

Kafejnīca "Karamele"

FOTO: Publicitātes foto

Visi ēdienkartē piedāvātie ēdieni tiek gatavoti uz vietas. Kafejnīcas piedāvājumā ir dažādas pankūkas ar sezonālajiem produktiem piedevās vai pildījumā, pelmeņi, veselīga pašcepta maize ar dabīgo ieraugu, pašceptās vafeles, mafini, deserti, kūkas, kafija, tēja. Ēdienkartes piedāvājums tiek nepārtraukti papildināts un dažādots.

Adrese: Krasta iela 8, Krāslava (Autostāvvietas ir Ostas ielā un Dīķu ielā).

Tel. 29437482

Pils restorāns 

Restorāns atrodas grāfu Plāteru pils kompleksā. Tā ir vieta, kur tiek gatavots izsmalcināts ēdiens visai ģimenei. 

Adrese: Pils iela 10, Krāslava.

Tel. 29626766

Kafejnīca "Tokyo Town"

Kafejnīca "Tokyo Town" piedāvā dažāda veida suši, tradicionālās japāņu zupas un dzērienus. Tiek piedāvātas arī uzkodas, salāti un saldie ēdieni.

Adrese: Rīgas iela 50, Krāslava.

Tel. 20209065

PREIĻI

Preiļos lielveikalā "Ūga" darbojas "Ādamustoba", kur nobaudāmas "Picu bodē" uz vietas ceptas picas, gardi deserti, pankūkas, darbdienās pusdienu piedāvājums un brīvdienās suši. Arī kafija, tēja un gardas sviestmaizes līdzņemšanai un mūsdienu konditorejas brīnumi - zefīri, makarūni un kūciņas.

FOTO: Publicitātes foto

Savukārt bistro tradicionālo vērtību piekritēji var pasūtīt latviešu virtuves labumus dažādām gaumēm, siltas pusdienas, dažādas zupas, karbonādes, tīteņus, kartupeļu pankūkas, frī kartupeļus un citus iemīļotus ēdienus. Izcilās Vecrīgas kūciņas, tortes un cepumu izlases.

Adrese: t/c ŪGA, Rīgas iela 4d, Preiļi.

Tel.: Bistro - 65320098; Picu bode - 653 22022

Draba laiks: P.- Sv. No 8 līdz 22.

VIĻAKA

Diemžēl pandēmijas ietekmē Viļakas vienīgā kafejnīca ir uz laiku slēgusi durvis apmeklētājiem, tāpēc šobrīd pilsētiņā nav neviena uzņēmuma, kas piedāvātu maltīti līdzņemšanai. Viļakas novada tūrisma speciāliste cer, ka līdz ar tūrisma sezonas sākumu situācija uzlabosies.

VIĻĀNI

Kafejnīca “Pie Kaupra”

FOTO: Publicitātes foto

Kafejnīca atsākusi darbu 13. janvārī un piedāvā ēdienu līdzņemšanai, kā arī pusdienas. Piedāvājums tiek atjaunināts katru dienu.

Aktuālo piedāvājumu var noskaidrot un pasūtījumu veikt telefoniski.

Adrese: Viļāni (A12 šoseja), Viļānu pagasts.

Tel. 29440780

Kebabu busiņš

Piedāvājumā ir kebabi, frī kartupeļi, salāti, atspirdzinājumi. Pieejamas arī veģetārās opcijas.

Adrese: Brīvības un Raiņa ielas krustojums (pie stadiona), Viļāni.

LUDZA

Kebab House Ludza

FOTO: Publicitātes foto

Dažādu veidu kebabi, burgeri un uzkodas līdzņemšanai. Kafija, tēja, saldējums.

Adrese: Skolas iela 45, Ludza.

Tel. 27888929

Darba laiks: katru dienu no 11 līdz 19.

Picērija “Astotais rajons”

Ēdienkartē pieejamas 32 sulīgas un gardas dažāda veida picas. Iespēja pasūtīt picu ar piegādi uz mājām.

Adrese: Liepājas iela 10a, Ludza.

Tel. 25560838

Kafejnīca “Mājas virtuve”

Garšīgas pusdienu maltītes, arī latgaliešu gaumē. Ērta piekļuve tranzīta šoferiem, jo uzņēmums atrodas pie apvedceļa. Iespējams paņemt pusdienas līdzi, iepakotas ērtos pusdienu trauciņos.

Adrese: Krāslavas iela 2b, Ludza.

Tel. 26542902

Pizzeria Villagio

Picērija darbu sāka 2020. gada nogalē. Piedāvājumā itāļu picas jebkurai gaumei, salāti, sulas, kafija. Iespējama piegāde.

Adrese: Tirgus iela 23, Ludza

Tel. 27533349

"Ludzas maiznīcas” kafejnīca

“Ludzas maiznīcas” galvenais darbības veids ir maizes un konditorejas izstrādājumu ražošana. Darbdienās piedāvā pusdienu piegādi Ludzā, pēc dienas ēdienkartes. Pasūtījumu pieņemšana plkst. 9:00-11:00, piegādes laiks plkst. 12:00-14:00. Piegāde uz norādīto adresi bez maksas.

Adrese: Dagdas iela 17, Ludza.

Tel. 22403644

DAUGAVPILS NOVADS

Kafejnīca-maiznīca "Rudzupuķes"

FOTO: Publicitātes foto

Apmeklētājiem ir pieejami svaigi, silti un ļoti garšīgi ēdieni latgaliešu gaumē. “Rudzupuķēs” tiek arī cepta maize, bez rauga, pēc senām receptēm, no dabiskām izejvielām. Šeit var iegādāties arī saldēto produkciju, garšīgus mājas gatavotus pelmeņus, tīteņus un vareņikus.

Adrese: Svente, Sventes pagasts, Daugavpils novads

Tel. 20 003 188

Darba laiks: P.-Pk. No 9 līdz 20.

Restorāns “Silenes Terases”

Visi gardēži tiek aicināti nogaršot kūrorta Silene Resort & Spa izsmalcinātos ēdienus. Pieejami gan tradicionālie, gan eksotiskie ēdieni un plašs dzērienu klāsts. Lai pasūtītu ēdienu līdzņemšanai, lūdzu zvanīt pa tālruni 25496449.

Adrese: Silene, Skrudalienas pagasts, Daugavpils novads.

Darba laiks: P., O. 12.00 – 20.00; T., C. 12.00-21.00; P., S. 12.00 – 22.00.

ZILUPE

Omulīgā kafejnīca "Latgale" Zilupē piedāvā ēdienus mājas gaumē par draudzīgām cenām: zupas, karstie ēdieni, salāti, uzkodu plates.

FOTO: Publicitātes foto

Darbdienās tiek piedāvātas kompleksās pusdienas. Lielu interesi izraisa seno latgaļu recepšu ēdieni: grūbu putra ar speķi un sīpoliem, ogu uzputenis ar pienu. Ja esi noilgojies pēc sātīga ēdiena, lielām porcijām un patiešām lētām naudiņām, šī būs īstā vieta!

Adrese: Brīvības iela 26, Zilupe.

Tel. 29717359; 29192808

Darba laiks: P.-Pk. No 10 līdz 15 (ar iepriekšēju rezervāciju jebkurā klientam ērtā laikā).

Veseli ēduši!

Uz augšu
Back