Pudeles kas paredzētas atkārtotai uzpildei ir risinājums. Izcilā variantā, ja tev tādas ir divas un vari lietot uz maiņām, vienu no tām izmazgājot un kārtīgi izžāvējot, lai izvairītos no nepatīkamām smakām.
Kafija no kioskiem un degvielas uzpildes stacijām, kafija no mazajiem kafijas automātiem – kafija vienmēr un visur. Bet vai esi aizdomājies, kā šāda papīra krūzīte sevī var uzglabāt karstu šķidrumu, arī aukstu stundām ilgi un neizšķīst? Papīrs nemaz nav īsts papīrs, jo tas tiek apstrādāts ar plastmasu, lai būtu izturīgs.
Arvien vairāk kafejnīcu un kiosku piekopj praksi pildīt dzērienu klienta krūzē – izmanto to!
Ātrās ēdināšanas iestādēs gandrīz vienmēr līdzi dzērienam dod plastmasas salmiņu. Neatkarīgi no tā vai tu to izmanto vai nē, tu to paņem un salmiņš jebkurā gadījumā nonāks atkritumu tvertnē.
Statistika rāda, ka ASV katru dienu tiek izmesti aptuveno 500 miljoni plastmasas salmiņu.
Nākošajā reizē padomā divreiz, tu vari dzērienu baudīt tāpat un ja salmiņu dod līdzi, vienkārši atsakies no tā.
Kā izrādās, mitrās salvetes nav it nemaz labākas par plastmasas salmiņiem vai vienreizlietojamām kafijas krūzēm, jo tās tiek izgatavotas no sintētiskās celulozes un plastmasas un tas nozīmē, ka tās sadalīsies arī tik pat ilgi. Pie tam, šīs salvetes kategoriski aizliegts noskalot podos. Tās neaizplūst pa kanalizācijas trubām un radīsies aizsērējumi. Vēl viens šo salvešu trūkums: tām tiek pievienoti aromāti, kas nonākot dabīgā vidē kaitē gan apkārtnei, gan cilvēkam.
Risinājums elementārs: mazgā rokas ar ziepēm un ūdeni, bet ja nepieciešama salvete, izmanto auduma dvieli vai visparastāko papīra salveti.