Kostromas putra (miežu) ar cīsiņiem

Sastāvdaļas

  • 1 glāze miežu putraimu
  • 5 -6 vidēji kartupeļi
  • 2 glāzes ūdens
  • 2 glāzes piena
  • 4 -8 cīsiņi (skatoties, cik gari)

Pagatavošana

50 min.
  1. Putrai var izmantot arī griķu putraimus.
  2. Sagatavojies vārīšanai. Ielej katliņā 2 glāzes ūdens, pievieno sāli pēc garšas un liec vārīties. Miežu putraimus ieber traukā (bļodā) un noskalo siltā ūdenī četras reizes, pēc katras reizes ūdeni nolejot. Pēdējo reizi noskalo aplejot sietiņā ar karstu ūdeni. Kartupeļus nomizo, rūpīgi nomazgā un sagriez nelielos kubiņos.
  3. Vāri putru. Verdošajā ūdenī ieber noskalotos putraimus un vāri uz lēnas uguns zem vāka 5 minūtes, skaitot no vārīšanās sākuma brīža. Noņem putas, kuras parādās. Pievieno kartupeļus un sāli pēc garšas (aptuveni tējkaroti ar kalnu) vāri 10 minūtes un pievieno pienu.
  4. Pabeidz vārīt putru. Ieslēdz cepeškrāsni un iesildi to līdz 180 grādiem. Kad putra ar pievienoto pienu ir vārījusies 10 minūtes, noņem katliņu no uguns, ieliec iekšā 8 mazus cīsiņus bez apvalka, vai četrus garus cīsiņus, pārgrieztus uz pusēm šķērseniski. Katliņu liec iesildītajā cepeškrāsnī pa vidu un sildi 180 grādu temperatūrā 25 minūtes. Gadījumā, ja cepeškrāsns nav pieejama, aptin katliņu ar avīzēm, pēc tam ar siltu segu vai biezu dvieli, vai apliec apkārt spilvenus. Šādā veidā putra ir “jānobriedina” 30-40 minūtes.
  5. Pasniedz putru. Putru sadali pa šķīvjiem pieliekot klāt katram paredzēto cīsiņu skaitu. Pēc vēlēšanās šo putru var pasniegt ar krējuma mērci.

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Brokastis


Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi