Kategorijas

Recepšu kolekcijas

Plaudis

Daļēji plaudis ir caurgājēja zivs, sastopama ezeros, upēs un Rīgas jūras līcī. Plaudis ir tipiska gultnes zivs; parasti pulcējas lielos baros vietās ar lēnu straumi vai pilnīgi bez straumes un uzmeklē dziļas bedres, līčus. Izskalotus iedobumus pie kraujiem krastiem, vietas pie nogrimušām siekstām, akmeņiem, mālu klučiem utt. Sevišķi daudz plaužu salasās augšpus upju aizsprostiem un dambjiem, kur pietiekams dziļums un daudz siekstu.

Plaužiem patīk vietas ar mālainu gultni, kas pārklāta ar plānu kārtiņu dūņu. Ezeros, dīķos un uzstādinātās ūdenskrātuvēs plauži apmetas līdzīgās vietās, bet zināmā attālumā no krasta. Nelielie plauži sastopami arī starp ūdensaugiem.

Plauža ķermenis ir augsts , no sāniem saspiests; maza, šķībi novietota mute. Parasti mūsu ūdeņos sastopamie plauži ir 30…80 cm gari, 0,6 un vairāk kilogramus smagi.

Pieaugušie plauži ir zeltītā krāsā, bet jaunākie vairāk sudraboti; spuras tumši pelēkas. Barojas galvenokārt ar ūdens kukaiņiem, zemākiem vēžveidīgajiem, odu kāpuriem un jaunajiem ūdensaugu dzinumiem.

www.ndg.lv

Atpakaļ