Glābjas! gliemeži nāk! - omlete ar vīngliemežiem

Sastāvdaļas

  • 40 vīngliemeži
  • 6 olas, sadalītas atsevišķi baltumos un dzeltenumos
  • Nezi vai Latvijā var dabūt kaltētas vīģes lapas?? tādu 1 arī vajag
  • Fenhelis
  • Sāls, pipari

Pagatavošana

1 min.
  1. Ja jau runa par gliemežiem-
  2. Sagatavošanas laiks - kā lai to saka - teorētiski nav ilgs - tikai tie nabaga lopiņi iepriekš jāatstāj bez ēšanas 2 - 3 dienas... Tad tie rūpīgi jānotīra, un katliņā iekšā.. Vāra sālsūdenī kuram klāt likta vīģes lapa, fenhelis, sāls un pipari 1 stundu. Nosusina un tad nu mēģina dabūt ārā no mājiņām to, kas pēc vārīšanās palicis.. Kad tas izdevies, sagatavojam omleti sakulstot olu dzeltenumus un tad dzeltenumiem pieliekot nedaudz saputotus olu baltumus. Omleti cep līdzīgu pankūkai un tad tai pa virsu kad gatava, saliek tos nelaimīgos radījumus, servē. Klāt piedzer sarkano vai balto Haut-Poitou, Anjou vai Touraine vīnu.
  3. (c) "Larousse Traditional French Cooking."

Komentāri

karina 2013. gada 26. maijs 16:54
Sagatavošanas laiks - kā lai to saka - teorētiski nav ilgs - tikai tie nabaga lopiņi iepriekš jāatstāj bez ēšanas 2 - 3 dienas...un tad vēl ,tad tai pa virsu kad gatava, saliek tos nelaimīgos radījumus,vienkārši pārzviedzos ahhh malacis
Solveiga Pelnēna 2009. gada 10. jūlijs 22:29
Vairākas reizes esmu provējusi "Šos nabaga radsījumus" un viņi man izraisa interesi. šodien atkal salasīju kādus 50 un nu lasu visādas receptes. Izrādās, ka man vajadzēs biežāk tos lasīt, ja tie izr'dīsies tik garšīgi. Bet - iepriekšējās reizes - nebija ne vainas. Iesaku tiem, kam patīk visādas izdarības un kas ēd mīkstās sēnes. Ar šampinjoniem - nevar atšķirt, kas sēne, kas gliemis. vārdu sakot - iesaku!

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Pamatēdieni


Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi