Majonēze "feinā"

Sastāvdaļas

 • 0.44 litril rafinētas augu (rapša, sulespuķu) eļļas
 • 2 lielas, veselas, jēlas olas
 • 2 tējk. biezas, asas sinepes (Krievu gaumē)
 • 2 X ¾ tējk. smalkā sāls
 • 1 X ¾ tējk. cukurs
 • 2 ēdamk. labs etiķis (vislabāk balzama vai vīnogu)
 • 15 – 20 piparu graudi (melnie, zaļie vai baltie)

Pagatavošana

15 min.
 1. Visas sastāvdaļas iepilda blendera kausā un apmēram 2.min. puto, vienmērīgi (lēnām) virzot blendera "stobru" sākumā no kausa apakšas uz augšu un tad atpakaļ, līdz izveidojās viendabīga, neplūstoša, iedzeltena majonēzes masa (barojoša sejas krēma konsistencē) bez atsevišķiem lielākiem eļļas ieslēgumiem. Jāraugās, lai masā nepaliktu nesasmalcināti piparu graudi – tiem ir jābūt rupja maluma, vienmērīgi sadalītiem.
 2. Piezīme: Svarīgs priekšnoteikums nevainojamām majonēzes garšas īpašībām ir precīza (!) visu receptūrā norādīto sastāvdaļu daudzuma ievērošana, kā arī tiešām laba etiķa un biezu sinepju klātbūtne tajā.
 3. Apvākotā traukā produktu var uzglabāt ledusskapī, kur tas ilgu laiku nemainīs ne garšas ne vizuālās īpašības, kaut gan tik garšīgas lietas parasti ilgi ledusskapī ”neaizķerās.”
 4. Nedrīkst aizmirst, ka mājas apstākļos pagatavota majonēze ir ļoti sātīga, tāpēc to nebūtu ieteicams lietot lielos daudzumos – piemēram salātu un rosolu jaukšanai – to labāk izmantot kā elegantu, rafinētu piedevu gaļas, zivju vai olu riktēm, kā arī ziešanai uz maizes.
 5. Brīdinājums: Minētās receptes īstenošana ir vienkārša un ātra, taču kaprīza! Ja ar pirmo reizi majonēze neizdodās - tās konsistence ir šķidra un noslāņojās, vēlams mēģināt vēlreiz, izmantojot citu eļļu.
 6. Lai labi izdodās!
 7. COPYRIGHT INGARS VEICIS 2005

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Pamatēdieni


Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi

Jaunākās receptes

Recepšu kolekcijas


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi