Ogu tarte

Kolekcijas: Fotorecepšu
Tarte ir atvērtā tipa kūka jeb smilšu mīklas (kārtainās mīklas) groziņš, kurā var pildīt dažādus krēmus, ogas utt. Ļoti labs un ērts variants, kurš neprasa daudz pūļu. Tartes var pildīt ar biezpiena krēmiem un ogām, ar vārīto krēmu, ar siera krēmu, kā arī izvēlēties vieglākus pildījums - jogurta krēmu vai ogu masas.
Zemeņu laikā bieži ir situācijas, kad mājās ir lielāks daudzums ogu, bet visas uzreiz nevar noēst. Zemene ir tā oga, kuru ilgi nevar uzglabāt, tāpēc domāju variantus, kā svaigo zemeņu garšu paturēt ilgāk. Šis pildījums saglabājis svaigo ogu garšu, jo pamatā tas netiek karsēts.

Sastāvdaļas

 • 200 g smilšu mīklas
 • 450 ml blendētas zemeņu masas
 • 8-10 g želatīna
 • 150 g saldā krējuma
 • Cukurs pēc garšas

Pagatavošana

70 min.
 1. Smilšu mīklu izveltnē un ar veltņa palīdzību ieklāj veidnē. Veidnes diametrs - 18 cm
 2. Mīklu veidnē viegli piespiež, izlīdzina un nogriež lieko malu.
  Mīklu veidnē viegli piespiež, izlīdzina un nogriež lieko mal...
 3. Lai tartes mala cepoties nesakristu, izmantoju saburzītu foliju, kuru viegli piespiež pie malām. Grozu cep iepriekš uzkarsētā cepeškrāsnī 180 grādu temperatūrā, aptuveni , 13 - 15 minūtes.
  Lai tartes mala cepoties nesakristu, izmantoju saburzītu fol...
 4. Želatīnam uzlej aukstu ūdeni un uzbriedina 10 minūtes.
  Trešo daļu blendētās zemeņu masas liek katliņā un uzkarsē, katliņu noņem un pievieno uzbriedināto želatīnu, masu kārtīgi izmaisa līdz želatīns izšķīdis.
  Želatīnam uzlej aukstu ūdeni un uzbriedina 10 minūtes.
Treš...
 5. Savieno zemeņu/želatīna masu ar atlikušo blendēto zemeņu masu un izmaisa. Iegūto masu atdzesē un patur ledusskapī līdz tā sāk biezēt.
 6. Izcepto smilšu mīklas formu liek uz paliktņa vai šķīvja, kurā kūka tiks pasniegta. Zemeņu masu ielej grozā tad, kad tā jau sāk biezēt un liek ledusskapī līdz masa sastingst. Virsū uzspiež putukrējuma rozetes. Putukrējumu var pārklāt arī brīvā veidā un izdekorēt ar odziņām.
 7. Putukrējuma vietā karstā dienā var izmantot saldējuma bumbiņu. Tāpat var izmantot siera krēmu, biezpiena krēmu un visu citu, ko sirds kāro.

  Lai Jums labi garšo!!!
  Putukrējuma vietā karstā dienā var izmantot saldējuma bumbiņ...
Recepti laboja: Receptes.lv šefpavārs

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Konditoreja un maize


Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi