Kategorijas

Recepšu kolekcijas

Deserti Lieldienu stāsta cepumi

Recepte ir vienkārša, rezultāts gards, cepumus nav problēmas noņemt no cepampapīra un gatavošanas process ir Lieldienu stāstu izskaidrojošs. Aizgūta no ārzemju materiāliem (oriģinālautors nezināms), nedaudz uzlabota. Var variēt ar riekstiem, kādus liek mīklā.
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Sastāvdaļas

 • 110 g pekanriekstu
 • 1 tējkarote etiķa
 • 3 olu baltumi
 • Šķipsna sāls
 • 200 g cukura
 • Līmlente
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Pagatavošana

20 min.
 1. Iesildi cepeškrāsni līdz 300* (jau pašā sākumā)
 2. Ļauj bērniem ar koka karoti zip lock maisiņā (vai ar dvieli pārsegtā bļodā) sadauzīt riekstus. Paskaidro, ka tad, kad Jēzu arestēja, romiešu karavīri viņu sasita.
 3. Izlasi Jāņa 19:1-3
 4. Bļodā ieliec etiķi, ļaujot bērniem pasmaržot to. Paskaidro, ka tad, kad Jēzus karājās pie krusta un Viņam sāka slāpt, Viņam piedāvāja dzert etiķi.
 5. Izlasi Jāņa 19:28-30
 6. Pievieno etiķim olu baltumus. Olas simbolizē dzīvību. Paskaidro, ka Jēzus atdeva savu dzīvību, lai mēs varētu būt mūžīgi dzīvi.
 7. Izlasi Jāņa 10:10-11
 8. Katram bērnam rociņā ieliec dažus sāls graudiņus, un ļauj to pagaršot. Ieber sāli bļodā. Paskaidro, ka sāls simbolizē Jēzus sekotāju sāļās asaras, un mūsu pašu grēka rūgtumu.
 9. Izlasi Lūkas 23:27
 10. Tiktāl sastāvdaļas nav īpaši garšīgas. Pievieno cukuru (ļauj pagaršot). Paskaidro, ka saldākā stāsta daļa ir tā, ka Jēzus nomira tāpēc, ka mīl mūs. Viņš grib, lai mēs Viņu iepazīstam un Viņam piederam.
 11. Izlasi psalmus 34:8 un Jāņa 3:16
 12. Saputo olbaltumus. Paskaidro, ka baltā krāsa simbolizē tīrību/šķīstību Dieva acīs/skatījumā, kāda ir katram, kura grēkus nomazgājušas Jēzus asinis.
 13. Izlasi Jesajas 1:18 un Jāņa 3:1-3
 14. Iemaisi sadrupinātos riekstus. Ar tējkarotēm liek cepumus uz cepampapīra pannā. Paskaidro, ka katra mīklas piciņa ar riekstu gabaliņiem simbolizē akmeņaino kapu, kurā Jēzus tika ielikts.
 15. Izlasi Mateja 27:57-60
 16. Ieliec cepumu plāti cepeškrāsnī, aizver durvis un izslēdz krāsni.
 17. Iedod katram bērnam līmlentes gabalu un ļauj aizlīmēt durvis. Paskaidro, ka Jēzus kaps tika aizzīmogots.
 18. Izlasi Mateja 27:65-66
 19. Dodieties gulēt. Paskaidro, ka tagad var būt skumji, ka jāatstāj cepumi krāsnī uz nakti un ka arī Jēzus mācekļi bija izmisuši, kad Jēzus bija aizzīmogotajā kapā.
 20. Izlasi Jāņa 16:20-22
 21. Lieldienu rītā atver krāsni un iedod katram pa cepumam. Pirmajās Lieldienās Jēzus sekotāji bija izbrīnījušies un priecīgi, atrodot tukšu kapu, kurā Jēzus vairs nebija, jo Viņš ir augšāmcēlies. Tā viņiem bija salda ziņa.
 22. Izlasi Mateja 28: 1-9

Līdzīgās receptes

Receptes.lv Iesaka
Dienas recepte
Zemenes ar mocarellu jeb zemeņu caprese

Zemenes ar mocarellu jeb zemeņu caprese

Deserti

Skatīt vairāk
Lasītākais šonedēļ

Jaunākās receptes

Skatīt vairāk

Recepšu kolekcijas

Visas kolekcijas