Komentāri par: Burkānu kūka ar krēmu un ievārījumu

Vienkārša, neparasta un garda kūka! Krēmu var izmanot jebkuru, gan sviesta, gan vārīto, gan biezpiena, var pievienot augļus, ogas. Ļaujieties fantāzijai un tik uz priekšu.
sigita 2014. gada 6. septembris 20:28
Paldies loti laba receptite loti garsigi sanaca:)
Samira 2014. gada 20. aprīlis 21:44
Sanaca loti garda kuka
Andris 2014. gada 10. februāris 16:23
Par šitādu recepti jāsit ar lineālu pa pirkstiem! Kāpēc nav visas sastāvdaļas norādītas uzreiz receptes sākumā ? Tikai taisot kūku pēkšņi atklājas ka vēl vajag skābo krējumu un papildus cukuru, vaniļas cukuru, svaigo sieru, zemesrieksti, kokosa skaidiņas. Recepte laba, bet ir vilšanaš sajūta autorā.
Kristina 2013. gada 28. novembris 19:29
Diana - Viss kārtībā ar kūku - uzcepmām, ir garšīgi. Droši vien būsi palaidusi kādu sastāvdaļu garām, vai arī nerīkojies pēc receptes, - masa sanāk bieza, un kūka uzpūšas (ne loooti, bet normāli).
Agnese - krējuma krēms ir tipsiks krēms arii priekš medus kūkām. Skābais krējums jau tā ir biezs, nav tā kā saldais, tāpēc viss turās - jaaliek tikai leduskapii uz kaadaaam 24 h, lai sasūcas un masa sastingst! Nevajag želantīnu!!! Man likeas, ka ar želantīnu nekas "neiesūksies".

Kopumā: Garšīga kūka, vienkārši gatavojama, laba alternatiiva medus kūkai, kuru ir sarezgītāk pagatavot. TIKAI - 0,5krējums, manuprāt, ir par mazs. Vajadzētu labāk kādus 0.75, vai pat vairak. Un kūka jāpatur leduskapī dienakti, lai labāk garšo!
Diana 2013. gada 3. novembris 17:58
Shi recepte pilnigi nekam neder!ka var sanakt biezi shkidra masa tikai no olas dzeltenuma,sviesta un liela daudzuma burkanu un miltu!pati kuka nemaz neuzputas un bija plakana!es domaju vai tu esi aizmirsusi ko pierakstit kadu sastavdalu klat vai tev nepareizas propircijas!!!
Agnese 2013. gada 8. jūlijs 17:33
Saputoju 0,5l skābo krējumu ar cukuru un vaniļas cukuru līdz kļūst stingra,krēmīga masa.Pievienoju arī svaigo sieru 200g,(bet var arī iztikt.)Saputojam krēmu,gatavs.

Interesanti kā ir iespējams saputot Skābo krējumu?! varbūt, lai massa turētos kopā un būtu, kas līdzīgs krēmam vajadzētu pievienot želantīnu?
ieva... 2012. gada 28. oktobris 12:47
SUPER GARDA

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Konditoreja un maize

Jaunākās receptes