Komentāri par: Kraukšķīgas mozarellas - lašmaizītes

... 2010. gada 18. augusts 09:50
Nekas man nav jālasa. Tev neienāk prātā, ka varbūt esi kļūdījies un ka vairāki cilvēki Latvijā kaut ko sajēdz no zivīm. Nevajag taisīties visām pudelēm par korķi. Ja zivs tiek cepta, kurš iedomāsies uz tās bērt sāli un cukuru un pie tam attiecībā 1:1. Sālot lasi, brētliņas, siļķes(arī renģes) noteiktās attiecībās tiek pievienots cukurs. Piemērs: ja sālot brētliņas liek 1:1, tad tās būs ļoti mīkstas, ja tikai sāli, tad tās būs cietas un nevarās atdalīt no asakām. Un atkārtoju: sāls un cukura attiecībai nav nekāda sakara ar galaprodukta sāļumu, tas atkarīgs no tā cik daudz uzbērsi. Vienkārši nevajag runāt par lietām, no kurām neko nesaproti (par zivju sālīšanu), jo portālu lasa daudz cilvēku un nepareiza informācija nebūtu jāizplata. Kaut gan palasot iepriekšējos komentārus (pēc tava ieteikuma), liekas, ka ir tikai divi viedokļi- tavējais un nepareizais. Par tevis pieminēto gudrumu nezinu. teicamnieks nekad neesmu bijis, bet 2,5 gadus pārtikas tehnologos nolauzu.
... 2010. gada 17. augusts 18:47
Johaidī, ar cukura - sāls attiecību taču nevar ne pārsālīt, ne nedasālīt. Cik daudz uzbērsi, tik sālīts būs. Tu vispār zini, kāpēc dažu zivju sālīšanai lieto cukuru. Jo vairāk cukura, jo zivs mīkstāka. Ar attiecību 1:1 lasis būs sīksts un arī sauss.
... 2010. gada 17. augusts 14:07
Ārprāts!!! Lasim sāli un cukuru 1:1.
Zvejnieks 2010. gada 15. jūnijs 14:01
Redz, īsti 70 jau nu gan nav, bet ar zvejniecību nodarbojos drusku vairāk par 50 gadiem, tā kā zinu, ko runāju. Un nevajag domāt, ka tikai jaunie māk apieties ar datoru.
Andris 2010. gada 15. jūnijs 13:10
Zvejniekam pilnīga taisnība, Viktora piedāvātais nav mazsālīts lasis.
Zvejnieks 2010. gada 15. jūnijs 09:41
Jā! Un cukuru neliek sāļuma regulēšanai, bet gan lai zivs būtu pēc konsistences mīkstāka.
Zvejnieks 2010. gada 15. jūnijs 09:37
Zoniņ! Ar lašu zvejošanu (tātad arī ēšanu) nodarbojos jau tad, kad ne tikai Tu vēl nebiji dzimis, bet droši vien, ka Tavs tēvs vēl skraidīja īsām bikšelēm un tāpēc zinu, ko nozīmē m a z s ā l ī t s lasis.Tas nebūt nenozīmē sāls un cukura attiecību, bet zik daudz ''šīs mantas uzkaisa uz zivs. Ar attiecību 1:1 var lasi tā pārsālīt, ka acis no pieres izsprāgs. Tāpec jabūt korektam un pēc Tavas receptes gatavots lasis par mazsālītu nav saucams. Un runa jau nav par pašu recepti- droši vien laba.
Zvejnieks 2010. gada 14. jūnijs 20:10
Receptē skaidri un gaiši pie sastāvdaļām rakstīts: "mazsālīta laša pagatavošana", bet tas nav viens un tas pats. Tāpēc arī tāds komentārs. Protams, lasi var arī izcept lētā eļļā, ja garšo, bet tas vairs nebūs lasis.
Zvejnieks 2010. gada 13. jūnijs 13:49
Ja negrib sabojāt lasi, to sālot nekad mūžā nelieciet klāt ne piparus, ne kādas citas garšvielas. Sāls un cukura atticība 3:1, sliktākajā gadījumā 2:1, bet nekad 1:1. Piparus var pievienot tikai iesālītu lasi ēdot. Tas vecs zvejnieku likums.

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Uzkodas

Jaunākās receptes