Komentāri par: Cepti nēģi

Liene 2015. gada 5. marts 16:23
Anda, nevajag pilnīgi nekādu šķidrumu. Un es nelieku nekādas sinepes. Nēģim nevajag neko lieku!
Liene 2015. gada 5. marts 16:18
Nēģus cepu jau gadiem. Apcepu uz oglēm, sautējamā traukā iekšā, krāsnī uz 40 min, izņem uzliek slogu virsū un atdzesē. Tikko atdzišuši tā var ņammāt. Parasti cepam 3-3,5 kg, tas ir tāds daudzums, lai ar visu traukuu turētu ledusskapī. Mūsu ģimenē nekad ilgāk par 5ām dienām tie nav stāvējuši. Vienmēr tiek ātri noēsti. :) Un nevajag nekādas garšvielas..ne sinepes, ne laurulapas, ne melnās tējas.. pietiek ar to, ka ir noberzti ar sāli sākumā. Visa sula viņiem pašiem rodas no sloga! Tā lūk! :)
Anda 2015. gada 5. marts 15:23
Un bez jebkāda šķidruma jāliek cepeškrāsnī????Sinepes un viss????
Andris Gāliņš 2010. gada 9. maijs 18:04
Kur pilsētas apstākļos var cept nēģus uz oglēm un uzglabāt vēsā pagrabā?? Protams,ka tā gatavo zvejnieki,bet mana recepte domāta cilvēkiem kam nav speciālas krāsnis un pagrabi.Tas ka nēģi izjūk pēc 1stundas nu gan nav taisnība.Lai tie izjuktu,vajag vairāk kā stundu,bet kam tas vajadzīgs?
juris Štokmanis 2010. gada 3. maijs 17:11
Šādi sautējot nēģi izjuks, nav ko dakšiņu smērēt pēc 1 stundas. Nēģus zvejnieki taisa šādi- tāpat, kā jau minēts, noberž ar sāli sausus,lai nebūtu gļotu. tad kārto uz cepamajām 2-daļigajām restēm un uz oglēm apcep brūnus-NEPIEDEZINĀT. pēc tam ar visu restīti, uz 1 minūti ievieto lielā katlā ar verdošu ūdeni, tad nēģi labi atdalās no restes. pēc tam kārto traukā blīvi vienu pie otra kārtu pēc kārtas. Virsū uizliek slogu un atstāj vēsumā(vislabāk pagrabā) uz nakti. Nākošajā dienā nēģi ir stipri saželējuši,stingri un nejūk ārā.

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Uzkodas

Jaunākās receptes