Komentāri par: Biezpiens

Nevarēju atrast internetā biezpiena recepti, jo regulāri palika saskābis piens no lauku sētas, pajautāju saimniecei un tagad labprāt baudu īstu biezpienu no īsta piena, vienīgi no veikala ''paku piena'' nekas tāds neizdodas.
jautrite 2014. gada 8. decembris 19:14
iznak gan no veikala piena biezpiens tikai tad kad rudze nelikt virsu spainim vaku bet marli ceturta diena man saruga ka likts tad parejo procesu visu dara tapat
aga 2013. gada 31. jūlijs 21:13
Lai paku piens kļūtu par gardu rūgušpienu, tas noteikti jāizlej no pakas. Paka ir antiseptiska vai kaut kāda tāda.
Maija 2013. gada 25. janvāris 14:33
Piekritu Anetei, paku piens nerugst tapec, ka pasterizets. Pienā ļoti ātri vairojas un darbojas pienskābes baktērijas, kas sadala piena cukuru un rada pienskābi. Pienskābes ietekmē piena olbaltumvielas sarec, un no salda piena rodas rūgušpiens. Pasterizējot pienu uzkarsē līdz 63-85oC. Šādā temperatūrā nobeidzas mikroorganimu veģetatīvās formas, bet piena sastāvs izmainās ļoti maz. Pasterizācijas laikā piena fermenti zaudē aktivitāti. Pasterizēts piens, ja to uzglabā labi slēgtos traukos, vairs nerūgst.
inara 2013. gada 7. janvāris 23:12
tikko pagatavoju lielisku biezpienu no Anglijaa pirkta 2% piena.
Anete 2013. gada 3. janvāris 10:12
Noteikti pamēģināšu.

P.s. No veikala piena neizdodas, nevis tāpēc, ka tauki atdalīti, jo koagulējas olbaltumvielas, nevis tauki. Un tauki visi noteikti nav noņemti, ņemot vērā, ka pārdodas arī 3,5% piens, un tas nav tālu no svaiga govs piena. Problēma ir tajā, ka viņš ir pastorizēts, pēc tāda procesa sarūdzis piens, kam nav pievienoti fermenti, ļoti slikti koagulējas.

Paldies par recepti!
Reinis 2012. gada 15. augusts 11:07
Protams ka no "paku piena" biezpiens nesanāks, jo "paku piens" jau kombinātā ir atdalīts no lielākās tauku daļas. Tādēļ lauku piens ir daudz treknāks nekā veikalos pirktais. Protams pagatavošanas proces ir pareizs, jo pats pie vecmāmiņas esmu taisījis biezpienu, sieru, sviestu un krējumu. Vienīgi attēlos tas biezpiens izskatās šķidrs. Varbūt jūs par maz notecinājāt sūkalas.
grie4a 2011. gada 3. marts 17:46
neizskatas pec biezpienna
mana mamma :) karse udens pelde lidz atdalas no sukalam un biezpiens ir miksts,bet nav putra
man it ipasi tik kad vel silts un nenokasts
enasa 2011. gada 17. janvāris 12:32
nav jau tik loti garsiigi ,,,et eest gan var
Inese 2010. gada 28. aprīlis 17:04
Tiešām garšīgi! :)

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Brokastis

Jaunākās receptes