Komentāri par: Baltās šokolādes un siera kūka ar ogām

pipars 2011. gada 14. jūlijs 01:18
uj, atvainojos, cukuru tikko pamanīju (laikam lasīt nemāku, ka tikai 4.reizē ieraugu). bet to olas dzeltenumu tā arī neiebracu, kur jāliek. kopā ar pārējām olām, vai?
pipars 2011. gada 14. jūlijs 01:15
tā arī nesapratu, kurā vietā tiek izmantots tas viens olas dzeltenums un tie 60g cukura... nav līdz galam uzrakstīts kauts kas.
zoiii 2011. gada 6. jūnijs 22:04
Ceptās siera kūkas bieži vien atgādina biezpiena kūkas, jo galu galā vairumā svaigo sieru sastāva ir biezpiens :) Var pat mierīgi aizstāt daļu svaigā siera ar biezpienu un nepamanīsi, tikai jāberž caur sietu, jo biezpienam struktūra raupjāka. Un kilograms Filadelfija sanāk nejēdzīgi dārgi - pilnīgi lieki, var izmanto alternatīvas, kas ir lētākas.
Dzjiiga 2011. gada 11. februāris 14:25
Sanacaa ljoti garshiigi,bet taa nav siera kuuka :d es to nosauktu par biezpiena kuuku,garsha kaa biezpienkuukai :) bet ljoti garda,ilgi gan cepu.liku virsuu kuukai peec tam riekstus banaanus,viinogus,riiveetu shokolaadi,.es neliku 0.5 kg shokolaadi cepjoties,likuu tiaki 200gr :) jo tad buutu nenormaali taukaini traki :D
Ilze 2011. gada 16. janvāris 02:01
Viss ir vienkarsi ideali, vienigi baltas sokolades daudzums ir smagi par daudz, kuka sanaaca stipri par saldu! ieteiktu likt kadas 2 tafelites, nu kaadus 200g sokolades :) vismaz ta es tagad meginasu cept :)

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Konditoreja un maize

Jaunākās receptes