Komentāri par: Bagātīgā boloņas mērce makaroniem

piroderiko 2015. gada 10. marts 20:42
nu tu zini " ingus kuplais " nesaaprotu kas tu esi sieviešu nīējs vai egoists bet sievietes ir radošākas, gudrākas un mākslinieciskākas par tāiem kā tevi :)
Daiga 2015. gada 27. janvāris 11:19
Labais!Noteikti tādu uztaisīšu!
Raivis 2014. gada 17. jūlijs 15:46
Visu kopā cepties likt nav vajadzīgs! Vispirms izcep sīpolus, ķiplokus, papriku vai pēc izvēles! (ko liekat klāt). Tātad apcep tos, noliek maliņā. Liek cepties gaļu, uz karstas pannas, cep līdz gaļa gandrīz izcepusies, pievieno sarkanvīnu (pēc izvēles). Pēc tam liek klāt savus dārzeņus, tomātus, un tad tik pievieno sāli, piparus, ja vajag vel kko, tad pēc paša izvēles. Vsmz tā gatavoju viņu es, un rezultāts ir brīnišķīgs!
Ingus Kuplais 2012. gada 21. aprīlis 19:44
Lai labi garšo :) no oriģinālās receptes es paņēmu apmēram 10 procentus, pārējie 90% - izdoma un radošais gars :) Ne jau velti saka, ka pavārmāksla (tāpat kā dzeja, glezniecība, mūzika utt.) ir vīriešu prerogatīva :) Oi, tūlīt mani pavārītes sitīs krustā :D Bet es atbildēšu ar paša noķertu foreli pašlasītu kadiķogu mērcē, ar vieglā spāņu sarkanvīnā mērcētām jēra ribiņām uz oglēm... un vispār, ar paštaisītu ābolu šerbetu un rūgtās šokolādes skaidiņām pa virsu :) Nu, ko lai dara, man patiešām patīk gatavot un improvizēt :)
Ingus Kuplais 2012. gada 21. aprīlis 19:36
Es drusku modificēju - sarīvēju burkānus, sasmalcināju sīpolus un divas lielas ķiplokdaivas, liku cepties pamatīgā eļļas daudzumā. Tad krāvu klāt iepriekš ar garšvielām (baziliku, rozmarīnu drusciņ, arī sāli vienu šķipsniņu) iejauktu malto jaunlopu, un tai pašā brīdī pielaidu uguni katlam ar vistas (kubiku) buljonu - katla dibenā buljons, bet augšā tāds verķis, ks izskatās pēc izlaižamā satelītšķīvja - respektīvi, kad viņu, redeļaino ielaiž katlā, apkašā vārās šķidrums, bet augšā sautējas dārzeņi. Tur augšā saliku šampinjonus, pētersīļa sakni, lai sautējas. Kad sāka riktīgi tvaikot, tad piešāvu klāt 400 gramus konservēto tomātu bez mizas (tomātus iepriekš samuļļāju līdz putriņas stāvoklim - vienkārši, izgāzu bļodiņā un samīcīju) - ar visu sulu. Blakus pannā, kur burkānu/sīpolu/ķiploku maisījums jau nāca zeltains, iegāzu 800 gramus sagatvaotās maltās gaļas masas. Gaļa aprāvās, tad izkratīju no "satelīta" dārzeņus katlā un piegāzu pannas saturu dārzeņiem katlā. Sautēt 30min vismaz :) Lai
Alvita 2011. gada 20. novembris 14:07
Super garšīgi sanāca :)

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Pamatēdieni

Jaunākās receptes