Februāris – šokolādes mīļotāju mēnesis

Februāris – šokolādes mīļotāju mēnesis

Vai Tu zināji, ka viss februāra mēnesis ir veltīts šokolādei? Šomēnes dažviet pasaulē februāri atzīmē kā šokolādes mēnesi, tāpēc vēl atlikušās februāra dienas arī Tu vari veltīt šokolādei un tās pielietošanai dažādos ēdienos. Ja Tu esi liels šokolādes mīļotājs un dažreiz Tev pat šķiet, ka esi atkarīgs no tās, tad zini, ka neesi tāds vienīgais. Miljoniem cilvēku visā pasaulē ir vienisprātis, ka šokolāde ir vislabākais saldums un spēj uzlabot ikvienu dzīves situāciju. Ja Tu neesi no tiem, kuri priekšroku dod šokolādes tāfelītēm vai konfektēm, Receptes.lv piedāvā vairākus veidus kā nobaudīt šo gardumu un padarīt mēneša pēdējās dienas īpaši saldas!   Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!

Ja vēlies pagatavot mutē kūstošu šokolādes kūku, taču negribas veltīt tai pārāk daudz laika un enerģijas, vien mazliet mīlestības, tad izvēlies kādu no šīm kūkām, kuru pagatavošana neprasīs pārāk lielas pūles! Pamēģini kārdinošo biezpiena kūku ar šokolādes glazūru vai īstiem saldummīļiem – šokolādes kūku ar ogām.

Vai zināji, ka labs sajaukums ir šokolāde ar valriekstiem? Izmēģini to pats, pagatavojot vienkāršo šokolādes un valriekstu strūdeli jau no gatavas, veikalā nopērkamas mīklas!

Ja līdz šim vēl neesi mēģinājis populāros un gardos muffinus jeb mazos kēksiņus vai esi gatavojis tos no gatavajiem mīklas maisījumiem, tad šī recepte, šokolādes „muffini”, ir paredzēta tieši tev – pagatavo mīklu pats un izvēlies, vai dekorēsi kēksiņus ar riekstiem, šokolādi vai varbūt ar brīnumgardajām M&M’s konfektēm? Saldu našķu cienītājiem iesakām banānu gabaliņus, apviļātus šokolādē un riekstos, kā arī no kukurūzas pārslām, riekstiņiem un šokolādes pagatavojamos kraukšķīgos cepumus.

Interesanti fakti par šokolādi:

•   Sākotnēji kakao sēklas tika izmantotas, lai pagatavotu putojošu, pikantu dzērienu, kas tika lietots karaliskās un reliģiskās ceremonijās.
•   Obrana kakao – koks, no kura kakao pupiņām tiek ražota šokolāde.
•   Vārds „šokolāde” tulkojumā no grieķu valodas nozīmē „Dievu ēdiens”.
•   Senie acteki kakao sēklas izmantoja kā naudu.
•   Šokolāde ir viens no retajiem produktiem, kam ir svarīga loma visos svētkos dažādās pasaules valstīs – Valentīndienā tās ir sirdsveida kastītes ar šokolādes konfektēm, Lieldienās – šokolādes zaķi, Ziemassvētkos – tase karsta kakao dzēriena utt.
Lai mēnesis Tev noslēdzas pozitīvi, palutinot sevi ar šokolādes garšas burvību!

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Skatīt vairāk

Jaunākās receptes