23. janvāris – Nacionālā Pīrāga Diena

23. janvāris – Nacionālā Pīrāga Diena

Vai zināji, ka rīt, 23. janvārī, amerikāņi svin Nacionālo Pīrāga Dienu? Šī diena diemžēl nav oficiāla brīvdiena, taču tā ir izveidota, lai ikviens izmēģinātu vai attīstītu savas kulināra prasmes un mājās pagatavotu savu iecienītāko pīrāgu. Tā ir diena, kad atkāpties no saviem ēšanas ieradumiem un ļauties garda pīrāga nobaudīšanai! Arī Receptes.lv uzskata, ka šis ir labs iemesls, lai parosītos virtuvē un pagatavotu kādu gardu kārumu. Vai arī Tu vēlies ņemt priekšzīmi no amerikāņiem un rītdienu pārvērst par svētkiem? Kuru no pīrāgiem izvēlēsies Tu – sāļo vistas vai laša pīrāgu, saldo ābolu-bumbieru vai biezpiena pīrāgu, vai kādu citu?   Receptes.lv Šefpavārs, Grāpītis!

Sāļie pīrāgi

Saldie pīrāgi

Interesanti fakti par Nacionālo Pīrāga Dienu

  • Nacionālā Pīrāga Diena tika izveidota Amerikā, pateicoties Amerikas Pīrāga Koncilam, un pirmo reizi tā tika svinēta 1986. gadā.
  • Paši pirmie pīrāgi tika ēsti jau aptuveni 9500 gadus pirms mūsu ēras, Neolīta periodā, Ēģiptē.
  • 2014. gadā Amerikas Pīrāga Koncils sadarbībā ar Paramount Pictures par godu Nacionālajai Pīrāga Dienai izlaida filmu „Labor Day”. Filmā ir aina, kurā aktieri kopīgi gatavo šo amerikāņu iecienīto ēdienu. Pēc filmas izlaišanas galvenie aktieri – Keita Vinsleta, Džošs Brolins un Gatlins Grifits parādījās uz dažādiem plakātiem un bildēm daudzos pīrāgu veikaliņos un maiznīcās.

Lai izdodas atrast savu iecienītāko recepti un māju ieskauj pīrāga smarža!

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi