Saldēti kabači: kā nezaudēt to garšu un struktūru

Saldēti kabači: kā nezaudēt to garšu un struktūru

Pastāv divi galvenie iemesli, kādēļ daudzi atsakās saldēt dārzeņus. Kāds baidās, ka dārzeņi zaudēs vitamīnus, garšu un aromātu, savukārt, citiem vienkārši nav pietiekoši daudz vietas saldētavā. Noskaidro, kā ērti un kāpēc tieši kabačus der saldēt priekš ziemas perioda.

Ogas saldētas atradīsi jebkurā lielveikalā, ievārījumus arī, turklāt to ērti vari sarūpēt arī pats. Saldētu burkānu, pupiņu un dažādu kāpostu iegāde ziemā arī nesagādā problēmas, tomēr kabači ir izteikts vasaras sezonas produkts, tāpēc to īpaši iesakām sasaldēt, lai baudītu cauru gadu. 

Kā pareizi sasaldēt kabačus

Kabaču saldēšanas diskriminācijas iemesls ir vienkāršs: nereti pēc atkausēšanas tie zaudē savu struktūru un gatavojot izšķīst. Labākajā gadījumā no tāda kabača varēs pagatavot kabaču ikrus, bet arī tie negaršos tik labi kā no svaiga. Gardu kabaču noslēpums - blanšēšana.

Izvēlies nelielus un gaišus kabačus. No cukinī labāk atteikties, priekšroku labāk dot patisoniem. Tieši kabačus un patisonus sasaldēt izdodas visveiksmīgāk. 

Kabačus nomazgā, noslauki, Nogriez abus galus. Sagriez 1-2 cm lielos kubiciņos - šāda forma būs pateicīga, jo ērti uzglabājama un arī gatavojot, gabaliņš pietiekami liels, lai to varētu izbaudīt.  Tālāk seko soļiem:

  1. Uzvāri ūdeni un ber tajā kabaču gabaliņus. Tiem jābūt pilnībā nosegtiem ar ūdeni, un, lai tie vienmērīgi nogatavotos, vārīšanās laikā, noteikti vairākas reizes jāsamaisa. Vāri 3 minūtes. 
  2. Nokās dārzeņus izmantojot caurduri, Atstāj tos tur atdzesēties, tajā laikā notecēs arī viss liekais šķidrums.
  3. Sadali kabačus pa maisiņiem vai saldējamām kastītēm un ievieto saldētavā. Gatavs!

Avots: Sovkusom.ru

Foto: Depositphotos.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi