10 produkti, kurus nebūtu ieteicams uzglabāt ledusskapī!

10 produkti, kurus nebūtu ieteicams uzglabāt ledusskapī!

Nākot mājās ar pilniem iepirkumu maisiem, atveram ledusskapi un īpaši nedomājot, liekam produktus iekšā. Bet vai zināji, ka ir diez gan liels daudzums produktu, kuri nav piemēroti uzglabāšanai ledusskapī, jo tādejādi tie zaudē garšu, aromātu, tekstūru un pat ātrāk bojājas? Lūk, 10 produkti, kurus turi tālāk no aukstajiem ledusskapja plauktiem!

Sīpoli

Mitrums, kas ir ledusskapī liek sīpoliem ātri kļūt mīkstiem, pelēcīgiem un bojāties. Uzglabā tos vēsā un sausā vietā, taču blakus sīpoliem neuzglabā kartupeļus. Uzglabājot abus produktus blakus, tie ātrāk bojājas.

Kafija

Kafijas pupiņu vai samaltas kafijas uzglabāšana ledusskapī liks zaudēt tai garšu, pat vēl trakāk, tā uzņems apkārt esošo produktu garšu. Lielus kafijas daudzumus uzglabā saldētāvā, bet mazākus sausā, vēsā un tumšā vietā.

Olīveļļa

Šīs eļļas uzglabāšana ledusskapī mainīs tās konsistenci, no eļļaini šķidras un biezāku, vairāk sviestam līdzīgu.

Baziliks

Labāk baziliku, gluži tāpat kā puķes, uzglabāt krūzītē ar ūdeni. Ledusskapī tas ātri savītīs un uzsūks apkārt esošo produktu aromātus.

Medus

Medus būs lietojams un vērtīgs mūžīgi, ja vien to uzglabāsi istabas temperatūrā.

Ķiploks

Ledusskapī ķiploks sāks dzīt asnus. Papildus tam, tā struktūra kļūs gumijota un krāsa netīkami pelēka. Lai ilgāk svaigs un aromātisks, uzglabā vēsā un sausā vietā.

Maize

Ledusskapī maize ātri izžūs. Ja maizes ir vairāk kā šobrīd spēj izlietot, glabā to saldētavā.

Avokado

Centies nogatavināt avokado? Nekādā gadījumā neliec tos ledusskapī! Taču, ja tie ir pietiekami nogatavojušies, tādus gan vari uzglabāt ledusskapī.

Kartupeļi

Šo dārzeņu uzglabāšana ledusskapī ar laiku padarīs tos saldus un graudainus, jo vēsumā, kartupeļu ciete pārvēršas cukurā. Tā vietā, liec tos papīra maisiņā un uzglabā vēsā, taču ne aukstā vietā.

Tomāti

Ledusskapī tie zaudē visu savu garšu, jo aukstais gaiss aptur nogatavināšanās procesu. Cieš ne tikai garša, bet arī augļa tekstūra.

Avots: Delish.com

Foto: Pexels.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi