Vai zini, kurus produktus lietot zobu veselībai?

Vai zini, kurus produktus lietot zobu veselībai?

Šie produkti uztur jūsu zobu baltumu, veselību un stiprumu.

1. Kraukšķīgie produkti un tie, kurus ir ilgi jākošļā.

Tādi produkti kā burkāni, selerija un rieksti ir iedarbīgi tādēļ, ka tie liek vairāk izdalīties siekalām, kuras neitralizē mutes dobumā esošās skābes un baktērijas. Lipīgi un saldi produkti savukārt rada labvēlīgu vidi baktēriju attīstībai un kariesam.

2. Piens un siers.

Piens un siers ir veselīgi jūsu zobiem. Tie ne tikai apgādā organismu ar kalciju, kurš stiprina zobus un kaulus, bet sniedz arī kazeīnu – olbaltumvielu, kura uztur līdzsvaru mutes dobumā.

"Mājas siers" bez liekām pūlēm

3. Ķiploki, āboli, vīnogas, kakao un muskatrieksts.

Šie produkti cīnās ar baktērijām, kuras izraisa mutē nepatīkamu aromātu un izraisa smaganu saslimšanas. Tajos ir savienojumi, kuri traucē baktērijām uzkrāties pie zobu pamatnes.

4. Rozīnes.

Jūs droši vien domājiet, ka rozīnes ir saldas un lipīgas, tādēļ tās ir kaitīgas jūsu zobiem. Tomēr Ilionoisas stomatoloģijas koledžas zinātnieku veiktais pētījums pierāda, ka rozīnēs ir antioksidanti, kuri aiztur to baktēriju veidošanos, kuras izraisa smaganu iekaisumus un saslimšanas.

Saldie burkānu salāti ar āboliem un rozīnēm

5. Tēja.

Zaļajā tējā ir antioksidanti, kuri stimulē organisma cīņu ar smaganu slimību izraisošajām baktērijām. Viens no veiktajiem petījumiem liecina, ka viena tasīte zaļās tējas dienā ievērojami samazina smaganu saslimšanu risku. Melnajā tējā esošie polifenoli aptur to baktēriju veidošanos, kuras izraisa nepatīkamu aromātu mutes dobumā.

Melnā tēja ar ziemas garšu

6. Ūdens.

Ūdens uztur nepieciešamo mitrumu mutē, kas nodrošina svaigu elpu un veselus zobus.

7. Jogurts.

Japānas pētnieki izanalizēja 1000 cilvēku ikdienas ēdienkarti un secināja, ka jogurta cienītājiem ir daudz veselākas smaganas. Jogurtā ir probiotiķi, kas aizsargā smaganas un nodrošina svaigu elpu.

Autors: Bonappetit.lv

Foto: Depositphotos.lv

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties


Jaunumi

Skatīt vairāk

Jaunākās receptes