Kabači un patisoni. Padomi un receptes, kurus vērts zināt!

Kabači un patisoni. Padomi un receptes, kurus vērts zināt!

Konservēšanai piemērotāki ir jauni un nepārauguši kabači un patisoni ar plānu miziņu un bez lielām sēklām. Taču arī lieliem kabačiem var atrast pielietojumu; tikai pirms konservēšanas tie jānomizo un tiem jāizgriež sēklotne.

  • Svaigiem kabačiem un patisoniem ir stingra, gluda un spīdīga miziņa. Mīksti un nespodri kabači vairs nav svaigi un to mīkstums ir samērā sauss.

Marinēti patisoni

  • Tā kā kabačiem ir maiga garša, konservējot tiem var pievienot garšvielas ar intensīvāku aromātu, piemēram, baziliku, pētersīļus, dilles, timiānu un majorānu. Kabači un patisoni lieliski sader ar ķiplokiem.
  • Ja kabačus nekonservē tūlīt pēc novākšanas, tie jāuzglabā tumšā un vēsā, bet ne aukstā vietā. Ledusskapja dārzeņu nodalījumā kabačiem ir par aukstu. Vislabāk tos uzglabāt 12 - 15 grādu temperatūrā.

Marinēti kabači

  • Patisonus lielākoties var konservēt tāpat kā kabačus, vienīgi sautēšanai paredzētie patisoni ir jānomizo.
  • Gan kabači, gan patisoni konservos labi sader ar citiem dārzeņiem, īpaši ar tomātiem, sīpoliem un papriku, kā arī ar zaļumiem: lupstāju, estragonu, selerijām u. c.

Kabaču kabači ziemai

  • Konservējot kabačus un patisonus etiķa marinādē, tos labi var kombinēt ar tomātiem, ziedkāpostiem, gurķiem, sīpoliem un seleriju kātiem, kā arī ar ogām, īpaši ar brūklenēm.

Teksts no grāmatas "Konservēšanas rokasgrāmata", Iveta Galējaapgāds "Zvaigzne ABC"

Foto: Depositphotos.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi