Kādi ir piemēroti ēdieni apslimušam bērnam?

Receptes.lv
CopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: receptes.lv

Slimošanas laikā apetīte samazinās, jo visi organisma spēki tiek veltīti cīņai ar infekciju. Kāds uzturs bērnam ir nepieciešams slimošanas laikā, lai stiprinātu organismu un veicinātu atveseļošanos?

1. Slima bērna barošanas pamatnoteikums ir – nespiest bērnam ēst to, ko viņš negrib. Izņemot tos gadījumus, ja esat saņēmuši speciālus ārsta norādījumus par konkrētu produktu nepieciešamību, pamatojoties uz individuālām bērna veselības stāvokļa īpatnībām.

2. Ja bērnam ir paaugstināta temperatūra, tad pirmajā dienā ir iespējama vemšana, jo slimība ietekmē kuņģi, kurš vairs nespēj sevī noturēt barību. Šādā situācijā vislabāk bērnam ir divas stundas neēst un nedzert. Pēc tam, ja bērns gribēs dzert, iedodiet pāris malkus ūdens. Pavērojiet organisma reakciju. Ja vemšana neatkārtojas, tad pēc 20 – 25 minūtēm iedodiet vēl ūdeni. Tajā dienā, kad organisms atgrūž ēdienu, šķidruma devu var palielināt līdz pusglāzei, ne vairāk. Ja bērns grib ēst, iedodiet viņam vienu ēdamkaroti putras vai ābolu biezeni un vērojiet organisma reakciju.

Ābolu biezenis ar banānu un kanēli

Foto: Receptes.lv

3. Ja bērnam ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, tad pirmās divas dienas nepiedāvājiet bērnam cietu ēdienu, tikai šķidras vai pusšķidras konsistences, vienkāršu un vieglu: putras, biezpiena masu, ābolu biezeni. Nedaudz vēlāk ēdienkartei variet pievienot vārītas olas, sausos cepumus, sausiņus.

4. No putraimiem ārsti iesaka griķus un auzu pārslas. B grupas vitamīni, dzelzs, kalcijs, kālijs un fosfors, kas ir šajos putraimos, ir īpaši nepieciešami bērna organismam un veselības veicināšanai. Lai bērnam putras neapniktu, eksperimentējiet ar to pagatavošanu. Gatavojiet uz ūdens, piena un dārzeņu buljona bāzes.

Auzu pārslu putra

Foto: Receptes.lv

5. Izslēdziet no bērna ēdienkartes asus un sālītus ēdienus, īpaši tad, ja mazulim ir angīna. Tāds ēdiens var izraisīt kakla gļotādas kairinājumu un pastiprināt kakla sāpes.

6. Ja bērnam ir stiprs klepus, tad nedodiet viņam skābus produktus, sausiņus un smilšu mīklas cepumus.

7. Pirmajās slimošanas dienās šķidrumu bērnam dodiet bieži, ik pēc pusstundas – stundas. Kā likums, slimošanas laikā bērni labprātāk dzer sulu un ūdeni. Paaugstinātas temperatūras gadījumos bērni dažkārt vēlas dzert pienu. Ja piens neizraisa vemšanu, tad droši variet turpināt to dot mazulim. Ja bērnam temperatūra ir augstāka par 39 grādiem, tad izvēlieties vājpienu ( bez krējuma kārtiņas virspusē), jo tauki diezgan grūti pārstrādājas, it īpaši slimošanas laikā.

8. Kā likums, bērni slimošanas laikā atsakās ēst gaļu, zivis, putnu gaļu, taukus (sviests, margarīns, saldais krējums). Labāk šos produktus iekļaujiet ēdienkartē atveseļošanās periodā, kad temperatūra būs pazeminājusies.

9. Tiklīdz slimība sāks atkāpties, obligāti piedāvājiet bērnam dārzeņus un augļus – tajos ir daudz dzelzs un C vitamīns, kas palīdz cīņā ar saaukstēšanās slimībām.

Super ātrais un lētais sautējums

Foto: Receptes.lv

10. Atveseļošanās perioda sākumā apetīte vēl var būt pazemināta. Kuņģis un zarnu trakts vēl nav gatavi uzņemt barību ierastajā daudzumā. Kad bērns būs pilnībā atveseļojies, arī apetīte atgriezīsies.

11. Pirmajās divās nedēļās pēc atveseļošanās bērnam apetīte ievērojami palielinās. Organisms atjaunojas, tam ir jāatgūst nokavētais. Esiet tam gatavi. Tomēr, nevajag bērnu pārbarot. Ēdienu porcijas palieliniet pakāpeniski, ēdienu starplaikos kā uzkodu piedāvājiet bērnam piena produktus un augļus. Ja pēc divām nedēļām bērna apetīte neuzlabojas, tad konsultējieties ar ārstējošo ārstu.

Autors: Bonappetit.lv

KomentāriCopyDraugiem Whatsapp Pinterest
Receptes.lv iesaka
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu