10 vienkārši ģeniāli padomi, lai saglabātu augļus un dārzeņus svaigus

10 vienkārši ģeniāli padomi, lai saglabātu augļus un dārzeņus svaigus

Ne vienmēr nopērkam tik daudz, cik plānots uzreiz gatavot un apēst. Tajos brīžos ir jāzina, kura augļi un dārzeņi mīl tumsu un vēsumu, kas jāuzglabā siltumā un kuri ilgi uzglabājas ūdenī. Vienkārši, bet noderīgi padomi, lai nelaistu zudumā augļus un dārzeņus.

Nemazgā, ja neplāno uzreiz patērēt

Ja esi nopircis augļus un dārzeņus vairumā un visus neplāno tūlīt arī ēst vai gatavot, noteikti pirms uzglabāšanas nemazgā. Tieši mitrums ir viens no tiem faktoriem, kas ievērojami paātrina pūšanas procesu. Mazgā tikai pirms lietošanas.

Ogas necieš mitrumu

Jā, visa veida ogas ir viskaprīzākās, ja runa ir par mitrumu. To bojāšanās mitrā vidē šķiet ir pat acīm redzama, jo notiek ārkārtigi ātri, tapēc ir ļoti svarīgi nodrošināt sausu vidi. Ideāls glabāšanas veids: ieber bļodiņā ogas, uzklāj tām papīra dvielīti un noteikti nenoslēdz trauku ar vāku, lai neveidojas papildus kondensāts.

Tumsu mīlošie

Tādus garšaugus un dārzeņus kā sīpoli, ķiploki, kartupeļi, nevajadzētu uzglabāt gaišās, saulainās vietā, jo tā tie ātri savīst un sāk dzīt asnus. Tumšā, vēsā vietā kādā dabīga materiāla iepakojumā, piemēram, papīra maisiņā vai grozā ar paredzētu vietu brīvai skābeļa apmaiņai.

Tomātu "vājā vieta"

Vai zini, kas ir tomāta visvārīgākā vieta no kuras tas sāk bojāties? Kātiņa vieta! Tāpēc tomātus uzglabā ar to uz augšu, lai tur brīvi piekļūst skābeklis.

Prasīgie zaļumi

Kuram gan patīk baudīt savītušus zaļumus? To ilgākai uzglabāšanai samitrini papīra dvieli un ar to aptin zaļumus, tad ieliec maisiņā un uzglabā ledusskapī. Otrs variants, ja ledusskapja izmēri ļauj, ievietos to kātiņus glāzē ar ūdeni.

Zaļais brokolis

Šis veselīgais dārzenis draudzējas ar foliju. Ja to ietīsi folijā un tad ieievietosi ledusskapi, tas tik ātri nesavītīs un nesabojāsies.

Vīnogas

Protams, skaistā augļu traukā uz galda tās izskatās lieliski, bet, ja zini, ka nespēsi tās ātri apēst un vēlies, lai tās saglabājas stingras, turi tās ledusskapī.

Uzglabā ūdenī 

Notīrīti un sagriezti redīsi, burkāni un selerija ir ilgi uzglabājami, ja ievietosi tos pārtikai paredzētā trauciņā vai burkā ar nelielu daudzumu ūdens. Tikai atceries, jo uzglabā ilgāku laiku, ūdeni der nomainīt.

Nekāda ledusskapja!

Ir augļi un dārzeņi, kas nepanes siltumu, bet ir tādi, kas necieš aukstumu. Pie otrās kategorijas pieder tomāti, banāni, gurķi, paprika.

Ieturi distanci

Daži augļi un dārzeņi (piemēram, āboli, aprikozes, bumbieri, avokado) izdala īpašas gāzes, kas veicina blakus esošo produktu ātrāku nogatavošanos. Tapēc turi tos atstatus no pārejiem augļiem un dārzeņiem, ja nevēlies paātrināt to nogatavošanos un arī bojāšanos.

Lasi vēl:

Avots: Food.inmyroom

Foto: Depositphotos.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi