Ingvera sakne sākusi zaļot? Kā to pareizi iestādīt un audzēt?

Ingvera sakne sākusi zaļot? Kā to pareizi iestādīt un audzēt?

Ingvers un citrons ir lieliski dabīgie līdzekļi kā stiprināt imunitāti rudens mēnešos. Ja par sakni kādu laiku aizmirsies, uz tās nereti izdīkst auga aizmetņi - ko iesākt?

Ilgstoši atstājot ingvera sakni virtuvē, tā drīz vien sāks dzīt zaļus aizmetņus - tas notiek tādēļ, ka ingveri mīl mazliet ēnainas vietas, siltumu un mitrumu, kas bieži vien ir virtuves apstākļu īpašības ziemā. Ja nevēlies, lai ingvers sāk augt, to ir ieteicams likt ledusskapī, siltākajā daļā - durvju plauktiņos. Ja ingvera sakne ir sākusi dzīt zaļus aizmetņus, šo augu var iestādīt puķupodā un līdz vasarai izaudzēt eksotisku augu, kas dārzā izcelsies ar burvīgu aromātu. Jāteic, ka apzināti ingveru ir ieteicams sākt audzēt un stādīt ziemas beigās vai agrā pavasarī, taču nekas traģisks nenotiks, ja eksperimentēsi ar izdīgušajām ingvera saknēm. 

Ingvera sakni drīkst stādīt, sadalot sakni vairākās mazākās daļās vai podā likt visu neparastās formas "kartupeli". Sāc ar podiņa izvēli - ingveru stādi plastmasas vai māla podiņā ar caurumiem pamatnē un izvēlies minerālvielām bagātinātu augsni. Pārklāj augu ar piecu līdz desmit centimetru biezu augsnes kārtu un kārtīgi aplaisti stādu - ingvers ir mitruma mīlošs augs, tāpēc šim augam neļauj izžūt - sakaltušā augsnē ingveri nīkuļos

Ideālā temperatūra ingveram ir līdz +25 grādiem pēc Celsija, tāpēc tas labprāt augs istabas temperatūrā, it īpaši, ja mājoklī ir centrālā apkure, kuru pārvaldnieki nežēlo un darbina uz pilnu jaudu. Pavasarī augu drīkst palutināt ar šķidro komplekso mēslojumu.  

Vasarā un siltajās pavasara dienās ingveru drīkst nest siltumnīcā vai pat stādīt dobē vietās, kur parasti valda bezvējš un dozēts saules apgaismojums - ingveram tieši saules stari pie sirds neies. No laika, kad virs augsnes parādās pirmie stublāji, līdz sakņu novākšanai paiet astoņi līdz desmit mēneši. Tad šīs saknes var attīrīt, izmantot tēju gatavošanā, pārtikā vai noglabāt atkārtotai stādīšanai.    

Lasi vēl:

Avots: TVNET

Foto: Depostiphotos

Komentāri

BIRUTA MIKULE 24. novembris 16:21
Ideāla lietotne šedevrs, fantastiski 🍓🍓🍓🍓💅🍓🍓🍓

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi