Kur un kā pareizi uzglabāt Vinnija Pūka gardumu jeb medu?

Kur un kā pareizi uzglabāt Vinnija Pūka gardumu jeb medu?

Lielākajai daļai no mums mājās ir medus, jo tas taču ir ne vien salds un neticami gards, bet arī veselīgs un vērtīgs. Kādos traukos, kādā temperatūrā un kurs vislabāk medu uzglabāt, lai tas garšotu vienmēr labi un nezaudētu savas vērtīgākās īpašības?

Baui karotīti medus pie kafijas vai tējas, to var likt putrās, biezpienā, desertos, kūkās un pat gaļas ēdienos! Ar to vari vari dzīnīties pret saaukstēšanos. Kopumā, šis produkts ir neaizvietojams, tāpēc ir svarīgi zināt, kā saglabāt tā garšu, smaržu un vērtīgās vielas ilgā laika periodā. 

Temperatūra un uzglabāšanas vieta

Medu vislabāk uzglabāt temperatūrā no +6 līdz +20 grādiem. Tātad, nevis istabas temperatūrā, bet ledusskapī. Bet esi uzmanīgs: ja ieliki medu ledusskapī, pārliecinies, vai trauks ir cieši noslēgts, jo medus baidās no mitruma, bet ledusskapī tā ir pietiekami daudz. Turklāt tas ļoti labi uzsūc smaržas, tāpēc pārbaudi, vai tuvumā produktu, kas izdala spēcīgus aromātus.

Medus var turēt arī temperatūrā zem +6, tā vērtīgās īpašības netiks ietkemētas, medus tikai paliks biezāks un ciets. Tomēr, ja medus uzglabāšanas temperatūra ir augstāka par +20, tad tas sāk bojāties un zaudēt vitamīnus un fermentus. Centies uzglabāt medus vienā un tajā pašā temperatūrā, jo citādi tas nevienmērīgi kristalizējas. Bez tam, sargā to no tiešiem saules stariem, jo gaisma nogalina pretmikrobu īpašības. Tāpēc vislabāk turēt to tumšā vietā.

Uzglabāšanas trauki

Medu rekomendē uzglabāt stikla, keramikas, māla vai arī no pārtikai paredzētā plastmasas tarā. Bet, kas attiecas uz pēdējo, tad medus tajā ir vērts uzglabāt ne vairāk kā gadu, jo pēc šī perioda medus sāk iesūkt no plastmasas ķīmiskos piemaisījumus.

Nav pieļaujama medus uzglabāšana metāla, cinkotā vai vara traukā. Tas ir saistīts ar to, ka medus saskare ar šiem metāliem padara to toksisku. Svarīgs nosacījums ir arī tas, ka medus glabāšanas iepakojumam jābūt ideāli tīram un sausam, kā arī hermētiski noslēgtam.

Lasi vēl:

Avots: Food.inmyroom

Foto: Depositphotos

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi