Lai restorāna apmeklējums nav kaunpilns: 10 svarīgi noteikumi!

Lai restorāna apmeklējums nav kaunpilns: 10 svarīgi noteikumi!

Maltītes ieturēšana kārtīgā restorānā vienmēr ir patīkama, pat mazliet saviļņojoša. Lai mirklis ārpus mājas ir pēc iespējas patīkamāks un baudāmāks, seko noteikumiem, kas ļaus izvairīties no neveikliem brīžiem.

Ļauj sevi pavadīt līdz galdiņam

Ja redzi, ka zālē ir kāds no personāla, kas viesiem ierāda vietas, sagaidi, līdz vietu ierādīs tev. Ja šāda persona konkrētajā iestādē nav, pajautā par brīvajiem galdiņiem jebkuram viesmīlim vai administratoram. Ja dosies pie galdiņa pašrocīgi, var gadīties, ka esi aizņēmi kādu vietu, kas jau ir aizņemta, pānota rezervācijai vai kadu citu iemeslu dēļ nav pieejama. Tad var nākties saskarties ar brīdi, kad viesmīlis liek pārsēsties. 

Esi peiklājīgs pret viesmīli

Nekādas kliegšanas pa visu zāli vai knipju sišanas. Elegantākais un pieklājīgākais veids ir izveidot acu kontaktu ar viesmīli. Ja tas nekādīgi neizdodas, rāmi pacel labo roku ar izstieptu rādītājpirkstu. Bet dari to brīdī, kad tiešām viesmīlis varētu tevi ievērot. 

Pasūti vienādu daudzumu ēdienu ar saviem vakara kompanjoniem

Par labu galda etiķeti var spriest, ja pie galda sēdošie reizē uzsāk maltītes baudīšanu un reizē to beidz. Tu vari koriģēt savu ēšanas ātrumu, skatoties pēc tā, kā plok šķīvja saturs pie galda sēdošajiem, bet noteikti arī ēdienu skaits - nebūtu solīdi, ja tu ēstu vēl ilgi pēc tam, kad pārējie ir beiguši, jo 3 kārtu vietā nolēmi baudīt 5.

Manieres, manieres, manieres

Aduma salveti noliec sev klēpī - tā nav jāapsien ap kaklu kā bērnu lacītis. Taisna mugura un elkoņus uz galda arī nevajag likt. Drošībai, reiz pa reizei izmanto salveti, lai būtu drošs, ka neesi notraipījies. Un atceries, vienā rokā dakšiņa, otrā nazis - nogriez kumosu, apēd, nevis visu sagriež, noliek nazi uz šķīvja un ēd. 

Šoreiz nebūs nepieklājīgi nedalīties

Ja pie galda ir personas ar kurām neesi tik labi pazīstams, nebūs pieklājīgi stiept pāri galdam šķīvi  vai dakšiņu ar ēdienu un piedāvāt nogaršot. Ja pie galda visi sēdošie ir labi pazīstami, tu vari atdalīt daļu no savas porcijas un uzmanīgi to novietot uz kāda brīvā šķīvja blakussēdētājam, bet tā arī nebūs labā praksa, no malas tomēr tas neizskatās korekti. Un ja nu vēl kaut kas nokrīt?

Nepiespiestas sarunas

Brīdi, kad tiek baudīts ēdiens, jāatturas no intensīvām diskusijām, noteikti nevajadzētu runāt par darbu, sūdzēties par kolēģiem. Nopietnākas tēmas var apspriest, kad visi paēduši, bet maltītes laikā izvēlies sarunas tēmas, kas ir nepiespiestas un ērtas visiem pie galda sēdošajiem.

Piederumi uz šķīvja

Palīdzi viesmīlim orientēties - novieto dakšiņu un nazīti atbilstoši tam, ko vēlies pateikt: paldies, šķīvi var aiznest vai ieturu pauzīti, turpināšu baudīt ēdienu. Visus šos galda piederumu signālus var atrast un tiem būtu jābūt zināmiem brīdī, kad dodies uz greznu vietu.

Noteikums īpaši sievietēm - spogulis lai paliek somiņā

Protams, kura dāma gan nevēlas katru mirkli izskatīties lieliski, tomēr, ja rodas nepārvarama vēlme ieskatīties spogulī, tas jādara ir tam paredzētā vietā. Spoguļošanās pie galda nav pieklājīga, atvainojies pie galda sēdošajiem, piecelies un dodies uz dāmu istabu, kur vari gan papriecāties par grezno kleitu, gan atjaunot lūpukrāsas toni.

Viedierīces arī atpūšas

Uz galda nav vietas ne telefonam, ne makam, ne atslēgām, tam visam jāpaliek somiņā. Etiķetes pamatprincipi norāda arī uz to, ka ēdiena fotografēšana nav vēlama, ja nu ļoti, ļoti gribas, tad tikai gadījumā, ja esi labu draugu kompānijā nevis kopā ar svešākiem kompanjoniem vai biznesa partneriem.

Labā prakse - dzeramnauda

Nerakstītais likums - 10% no rēķina summas ir laba, pieklājīga dzeramnauda, kuru pelnījis ikviens un restorānā tas būtībā nav apsriežams. Un noteikti nevajag demonstratīvi atbrīvot maku no sīknaudas.

Lasi vēl:

Avots: Food.inmyroom

Foto: Depositphotos

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi