Kā apkarot vēlmi ēst saldumus?

Kā apkarot vēlmi ēst saldumus?

Ne retais no mums izjūt sava veida atkarību no saldumiem. Nepaiet ne diena bez šokolādītes vai smalkmaizītes, varbūt kādas kūciņas vai kārtīgas porcijas saldējuma. Cukurs nav kaitīgs, ja to lieto ar mēru, bet, ja apzinies, ka saldumu tavā ikdienā ir par daudz - kā samazināt vēlmi pēc saldajiem našķiem?

Sabalansē uzturu

Jo lielāki ir pārtraukumi starp tavām maltītēm, jo vairāk tev kārosies saldumi. Centies ieturēt vairākas ēdienreizes dienā, taču porcijas nelielas. Tādejādi nebūs izteiktas cukura līmeņa svārstības asinīs un arī konfekšu kastes notiesāšana nešķitīs tik vilinoša. Un neizlaid brokastis, tās joprojām ir nemainīgi svarīgas.

Mazāk tējas un kafijas pārtraukumu

Jo vairāk brīvo brītiņu kurā iedzert tasīti tējas vai kafijas, jo vairāk saldumu apēdīsi. Jo, nu, piekritīsi, kas gan tā par kafijas pauzi bez kādas smalkmaizītes vai šokolādes gabaliņa? Kafijas vietā izvēlies svaigi spiestu sulu vai kādu smūtiju, vai varbūt uzgrauz riekstiņus.

Meklē alternatīvas

Ja ļoti, ļoti, ļoti gribas apēst ko saldu, mēģini smalkmaizītes vietā apēst kādu saldāku augli (banānu, persiku, aprikozi). Vēl lieliska alternatīva cukurotajiem saldumiem ir žāvēti augļi un ogas, medus. Paralēli šīm alternatīvām, papildini savas ikdienas maltītes ar garšvielām (kanēli, muskatriekstu, kardamonu). Šīs garšvielas dēvē par dabīgajiem ēdienu saldinātājiem.

Kustīgs dzīvesveids ir laime

Zinātniski pierādīts, ka fiziskas slodzes laikā ķermenī izstrādājas laimes hormons un samazinās stresa līmenis. Bieži vien tieši nomāktība un stress ir tas, kas mudina roku stiepties pēc saldumiem, kā pie prieka avota. Varbūt laime nav tortītē, bet gan pietupienos un kārtīgā pastaigā?

Labās taukvielas

Treknās zivis, avokado, rieksti, olas, saulespuķu sēkliņas - produkti, kurus ieteicams iekļaut savā ikdienas uzturā. Šie gardumi palīdz stabilizēt hormonu līmeni un pēc maltītes ilgstošāk saglabā sāta sajūtu.

Prom no acīm, laukā no sirds

Iespējams, vienkāršākais padoms ir neiegādāties saldumus, jo, ja apzinies, ka nespēj pateikt nē, tad vieglāk būs sevi kontrolēt, ja tīri fiziski pa rokai nebūs nekā salda apēdama.

Lasi vēl:

Avots: Food.inmyroom

Foto: Depositphotos

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi