5 ieteikumi kā paildzināt nažu kalpošanas laiku

5 ieteikumi kā paildzināt nažu kalpošanas laiku

Nazis - neaizvietojams palīgs virtuvē, jo bez tā nav iespējams pagatavot teju nevienu ēdienu. Tā kā šo rīku izmantojam ļoti bieži, tam jābūt kvalitatīvam un tas nedrīkst apgrūtināt pavāra darbu, nazim jābūt ērtam, stingram un asam. Un, lai nazis kalpotu ilgi, par to atbilstoši arī jārūpējas.

Uzglabā nažus atsevišķi no pārējiem virtuves piederumiem

Liela daļa cilvēku nažus uzglabā kopā ar dakšiņām, karotēm un citiem virtuves rīkiem. Taču, ja gribi, lai nazis kalpo ilgāk, atbrīvojies no šī ieraduma. Kāpēc? Naža kontakts ar citiem metāliskiem objektiem izraisa to paātrinātu notrulināšanos. Pietam, nereti atvilknē ielikta karošu čupiņa vēl ir mitra un šis mitrums paātrina rūsas veidošanos. Ieteikums: glabā nažus atsevišķā atvilknē, izmanto nažu statīvu vai magnētisko lenti.

Neatstāj nazi izlietnē

Pat ja pie naža kaut kas ir piekaltis, nevajadzētu to mest izlietnē un atstāt uz ilgu laiku mērcēties. Pirmkart, tas ir nedroši, jo tu vari aizmirst vai nepamanīt, ka izlietnē ir nazis un sagriezties. Otrkārt, pat tie naži, kas ir no nerūsējošā tērauda, ilgi esot ūdenī, ar laiku var pārklāties ar rūsainiem pleķiem. Centies nazi nomazgāt tūlīt pēc lietošanas, īpaši tad, ja esi griezies augļus vai tomātus, jo skābes, ko satur šie produkti, pastiprināti bojā naža virsmu.

Neizmanto trauku mazgājamo mašīnu

Pareiza nažu kopšana ir to ilgās kalpošanas atslēga. Ja tu mazgā nažus trauku mazgājamā mašīnā, kopā ar citiem piederumiem, maini šo rituālu, jo tas nodara vairāk slikta, kā laba. Nazis kustību rezultātā, saskaroties ar citiem priekšmetiem notrulinās, uz tā asmens var parādīties rūsa un tas var arī deformēties. Ideālā variantā, nomazgā to tūlīt pēc lietošanas un noslauki izmantojot papīra dvieli, lai būtu drošs, ka tas ir pilnīgi sauss un gatavs uzglabāšanai.

Negriez visu ar vienu nazi

Virtuvē visam ir sava kārtība un arī naži nav izņēmums. Lai izvairītos no ātras naža notrulināšanās, konkrētiem produktiem izmanto dažādus, veidam atbilstošus nažus. Piemēram, ja tev jāsagriež cieti dārzeņi, neizmanto tam filejas nazi, jo tā plānais asmenis nav paredzēts šādām darbībām un tu ne vien sabojāt naža asmeni, bet arī sevi satraumēt.

Neaizmirsti par savlaicīgu nažu asināšanu

Vēl viens, bet ne mazāks faktors ir laicīga nažu uzasināšana. Darbošanās ar trulu nazi ir apgrūtinoša un bīstama. Izveido sev jaunu ieradumu - savlaicīgi uzasināt nažus. Darbojoties ar asu nazi, tu ne tikai samazināsi gatavošanas laiku, bet arī spēsi maksimāli kvalitatīvi sagriezt produktus. 

Avots: Kitchenmag.ru

Foto: Depositphotos.com / Pexels.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Skatīt vairāk

Jaunākās receptes