Uzmanīgi, ēdiens! 5 produkti, kas palielina apetīti

Uzmanīgi, ēdiens! 5 produkti, kas palielina apetīti

Ir neiespējami atraut sevi no dažiem produktiem: mēs tos ēdam biežāk un pat tādā daudzumā, ka paši esam pārsteigti par savu apetīti. Skaidrojam, kāds ēdiens rada nepatiesu bada sajūtu.

Vai zini, kāds ēdiens rada viltus bada sajūtu, liekot mums pārēsties. Pievērs īpašu uzmanību šiem produktiem un, ja iespējams, izslēdz tos no uztura savas veselības labā.

Lielākā daļa "diētisko" produktu

Produkti ar uzrakstu "diētisks" īpaši interesē ikvienu, kurš vēlas zaudēt svaru vai saglabāt to optimālu. Savādi, bet tieši tie ir to produktu melnā saraksta augšgalā, kas saasina izsalkumu un provocē pārēšanos.

Ņem, piemēram, brokastu pārslas vai graudaugu batoniņus: visi tie vienā vai otrā formā satur lielu daudzumu cukura - tas ir, tie sastāv no piesātinātiem ogļhidrātiem, kas nevar radīt ilgstošu sāta sajūtu.

Smūtiji

Dzer uzmanīgi smūtijus, par kuru sastāvu neesi pārliecināts. Sātīgi vitamīnu kokteiļi var būt noderīgi, taču bieži tie satur piedevas, kas provocē pārēšanos un palielina apetīti: saldējums, saldais sīrups, šokolāde, rieksti.

Mūsu ķermenis, kas nevēlas tikt maldināts, šīs maltītes šķidrā stāvokļa dēļ, to neuztver kā pilvērtīgu ēdienu  un pēc kāda laika dod otru signālu par badu. Turklāt, kokteiļi ar augstu cukura līmeni provocē pārtikas atkarību.

"Fast food"

Lai gan frī kartupeļus un hamburgerus diez vai var saukt par veselīgu ēdienu, cieņā tie ir teju visiem. Ātrās ēdināšanas maltītes ir pārāk taukainas un pārāk sālītas, ar daudzām pārtikas piedevām un cukuru. Cukurs kombinācijā ar transtaukiem un apetītes stimulētājiem palīdz mums ēst vairāk, nekā plānojām.

Piesātinātie tauki

Palmu un kokosriekstu eļļa, piena produkti (piemēram, sviests) un dzīvnieku tauki, kas atrodami sarkanā gaļā, ietilpst piesātināto tauku kategorijā. Tāpat kā transtauki, tie veicina sirds un asinsvadu slimību attīstību, tāpēc to stingri jāierobežo uzturā.

Saskaņā ar pētījumiem, piesātinātie tauki mazina arī mūsu pilnības sajūtu un neļauj mums kontrolēt apetīti, provocējot liekā svara parādīšanos ilgtermiņā.

Alkohols

Alkohols ir vismānīgākais no visiem ēstgribu veicinošajiem pārtikas produktiem.

Maltītes laikā aizraujoties ar alkoholiskajiem dzērieniem, mēs zaudējam kontroli, un ķermenis nevar noteikt, cik daudz pārtikas tam patiesībā ir nepieciešams, lai justu sāta sajūtu. Rezultātā mēs ēdam visu, ko redzam uz galda un pēc tam pārmetam sev par savu neizmērojamo apetīti.

Lasi vēl:

Avots: Food.inmyroom

Foto: Depositphotos

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi