10 ēšanas netikumi, kas ietekmē tava auguma aprises

10 ēšanas netikumi, kas ietekmē tava auguma aprises

Mazi, nelāgi ieradumi, kas var ietekmēt tavu pašsajūtu. Apzinies to un nepieļauj kļūdas!

Kalorijām bagāts vai ļoti trekns ēdiens

Centies sliktos taukus nomainīt uz labajiem, nekādas baltmaizes un kūciņas. Iekļauj uzturā riekstus, avokado.

Pārāk bieža un ēšana

Izveido savu dienas režīmu. 3 maltītes, 2 mazas uzkodas un nekādas nemitīgas ēšanas visas dienas garumā. Un, protams, izvēlies, ko tu ēd, ātrās uzkodas, kūpinājumi, kviešu miltu izstrādājumi noteikti nebūs laba izvēle. Dārzeņi, sabalansēta gaļas porcija, zivis, augļi, lūk, kam dod priekšroku.

Uzkodas skatoties TV

Vai arī pie datora. Tu tik ļoti iedziļinies filmā vai raidījumā, ka sāc ēst nekontrolēti: neredzi nedz ko tu apēd, ne arī cik daudz. Viss kas būs salikts uz galda, visticamākais, arī tiks notiesāts. Filmas beigās atliks tikai novākt tukšos šķīvjus.

Ēd visu pēc kārtas

Šis ir viens no sliktākajiem niķiem. Tu ēd visu, nepievēršot uzmanību sastāvam, kalorijām.

Bieži pārēdies

Ne velti kulinārajās grāmatās tiek norādītas porcijas un to apjomi. Ēdiena porcijām ir jābūt sabalansētām un jāiekļaujas apēsto kaloriju normās. 

Ātra ēšana

Steiga nedod neko labu. Jo ātrāk tu ēd, jo lielāka iespējamība, ka pārēdīsies. Smadzenes signālu saņemt tikai 20 minūšu laikā pēc ēšanas. Šajā laika posmā, ja steidzies, vienas porcijas vietā vari apēst vismaz 2. ja ne pat 3. Diez vai regulārs, šāds ēdiena apjoms labi ietekmēs tavas formas.

Regulāras maltītes ārpus mājas

Vai tu vienmēr zini, kas izmantots tavas porcijas gatavošanā un kāds ir tās kaloriju daudzums? Nē, tādejādi, bieži apēd daudz par daudz.

Nemitīgas diētas

Šķiet paradoksāli? Bet tā tas nav. Ja tu sevi regulāri ierobežo, atsakoties no visa, ko tiešām kārojas, pastāv risks, ka "norausies" no diētas plāna un ēdīsi divtik.

Stresa ēšana

Mūsdienu dzīves ritms ir steidzīgs un stresa pilns. Cīņai ar stresu ir neskaitāmas metodes, ēšana noteikti nav labākā izvēle. Izmēģini sportu, meditāciju. 

Brīvdienās jau var

Ja katru nedēļas nogali ļausies nekontrolētai ēšanai, jo sevi taču vajag palutināt, drīz šāds ēšanas ritms iesakņosies arī darba dienā. Esi uzmanīgs!

Lasi vēl:

Avots: Goodhouse

Foto: Depositphots

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi