Ekoloģiski salmiņi itāļu gaumē - kādi tie ir?

Ekoloģiski salmiņi itāļu gaumē - kādi tie ir?

Vai zini, kas kopīgs baletam, džinsiem un brillēm? Tie visi tika izgudroti Itālijā. Tagad vēl viens Itālijas simbols tiek izmantots kā iespējamais risinājums milzīgai vides piesārņojuma problēmai. Laikā, kad pasaule meklē veidus, kā samazināt plastmasas atkritumus, makaronu salmiņi varētu būt viena no atbildēm.

Sociālos tīklos tika pamanītas bildes no dažādiem bāriem Itālijā, kuros ierastie plastmasas dzērienu salmiņi ir aizvietoti ar makaroniem. Pārsteidzoši, interesanti un dabai draudzīgi.

Patiešām, ir uzņēmums, kas pārdod pastas salmiņus - Stroodles. Uzņēmums apgalvo, ka salmiņš ir izmantojams stundu, ir bez garšas un var tikt izmantots kompostā, kad tas vairs nav lietojams, lai baudītu dzērienu. 

“Stroodles nav tikai salmiņu kompānija, tas ir kas daudz, daudz vairāk, jo, manuprāt, es varu atstāt ilgtermiņa ietekmi, veidojot daudzas nelielas pārmaiņas visā pasaulē, jo īpaši starp cilvēkiem, kas mazāk aizdomājas par viņu ietekmi uz lielām lietām dabā,” portālam Bored Panda atklāj uzņēmuma dibinātājs Maksim Gelmans.

Uzņēmums sevi definē kā kustību un izglītojošu kompāniju, kas kalpo kā vārti uz ilgtspējīgāku cilvēku uzvedību un domāšanu. Salmiņi ir tikai kā kanāls misijai, kura cīnīties ar plastmasas atkritumiem. Gelmans skaidro, ka viņu mērķis ir parādīt cilvēkiem, cik vienkārši ir gūt ilgtspējīgas pārmaiņas ar nelielu lietu maiņu to ikdienā.

Viņu mērķis ir nerādīt ar pirkstu, nenosodīt, bet likt aizdomāties, kāpēc dzērienā ir pastas salmiņš? Jo tieši domāšanas raisīšana var mudināt uz pārmaiņām vairāk nekā skaļi reklāmas saukļi. Un, varbūt, nāmakamreiz, kad šādai personai piedāvās plastmasas maisiņu, viņš pieņems citu lēmumu.

Avots: Boredpanda

Foto: Stroodles.co.uk

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi