Vai zini, kādus 5 produktus nav ieteicams piekost alkoholiskajiem dzērieniem?

Vai zini, kādus 5 produktus nav ieteicams  piekost alkoholiskajiem dzērieniem?

Ne visi pārtikas produkti sader ar alkoholiskajiem dzērieniem. Esi zinošs, ja glāzē lej ko alkoholisku, lūk, produkti, no kuru baudīšanas vajadzētu atturēties.

Kādas var būt sekas? Dažu produktu un alkoholisko dzērienu kombinācija spēj radīt zināmu kaitējumu cilvēka veselībai – viņam var rasties problēmas ar gremošanu, paaugstināties kuņģa skābums, var būt spēcigs reibums. No kādiem pārtikas produktiem ir vērts atteikties, ja paredzēts lietot alkoholu?

1. Asas uzkodas

Sālš siers vai riekstiņi izraisa slāpes un liek tev palielināt vīna un alus porciju, lai tās remdētu. Bet pārāk daudz izdzertā labumu organismam noteikti nenes. Ja nespēj atturēties no šiem našķiem, labāk iedzert glāzi tīra ūdens, lai mazinātu slāpes.

2. Maize

Miltu izstrādājumus un alu nevajadzētu lietot vienlaikus – abos produktos ir pietiekami daudz rauga. Ja tie nonāk organismā par daudz, tas var izraisīt vēdera uzpūšanos – kopā ar alu labāk ēst dārzeņus vai kādu gaļas uzkodu.

3. Kafija

Dzērienus, kas satur kofeīnu, nedrīkst appievienot ar alkoholu. Tas dod mums nepatiesu sajūtu, ka mēs esam pilnas enerģijas, lai gan tā nav. Šādā stāvoklī ir grūti tikt galā ar to, kas mūsu fantāzijai var šķist vienkārši un viegli. Piemēram, iedzerot kafiju ar konjaku, nedrīkst pieņemt objektīvu un pamatotu lēmumu.

4. Gāzētie dzērieni

Saskaņā ar veikto pētījumu rezultātiem, cilvēks ātrāk piedzeras, ja sajauc alkoholu un gāzētos dzērienus – tie paātrina alkohola uzsūkšanos asinīs. Tas ir bīstami.

5. Citrusaugļu sula

Ja nevēlies problēmas ar kuņģi, nesavieno apelsīnu sulu ar alkoholu. Nav jāliek arī citrona gabaliņi glāzē ar stipriem alkoholiskajiem dzērieniem.

Alkohols nav tik nekaitīgs, kā var šķist tā cienīājiem pat mērenā lietošanā. Iepazīsties ar dzērienu sarakstu, kas sniedz vislielāko kaitējumu cilvēka veselībai – iespējams, tas mainīs tavu attieksmi par to, kam jābūt obligāti uz svētku galda.

Alkohola lietošana ir kaitīga veselībai

Lasi vēl:

Avots: Postimees

Foto: Depositphotos

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi