Frāzes un jautājumi, kas nokaitina veģetāriešus un vegānus

Frāzes un jautājumi, kas nokaitina veģetāriešus un vegānus

Ja esi pievērsies veģetārai vai vegānai diētai, arī tu noteikti esi saskāries ar jautājumiem, kas pārbauda tavu pacietības līmeni. Lūk, izplatītākie jautājumi un frāzes ar ko ikdienā saskaras veģetārieši un vegāni.

"Un ko tad tu vispār ēd?"

Visu izņemot gaļu vai attiecīgi dzīvnieku izcelmes produktus (atkarībā no diētas veida). 

"Zivs nav gaļa, kāpēc arī to neēd?"

Kad pārliecinātam vegānam mēģini iestāstīt, ka zivs ir aukstasiņu radījums, dumjš un nejūt sāpes - daži dusmās vārās. Šo diētu ievērotāji nelieto uzturā nogalinātas dzīvas būtnes produktus un zivs nav izņēmums

"Es arī mēģināju, bet man kaut ka neizdevās..."

Šeit vienmēr seko jautājums kāpēc? Ja tas nav bijis veselības dēļ vai iekšējas pārliecības, bet gan, lai kādam ko pierādītu - ideja jau saknē ir nolemta neveiksmei. Ja tas tiešām ir aktuāli, tad jāapzinās, ka lielākā daļa veģetāriešu un vegānu ir ļoti atvērti un labprāt dalās pieredzē un ieteikumos.

"Kā tu nodroši sevi ar organismam nepieciešamo?"

Ir virkne produktu, kas satur tik pat daudz, ja ne pat vairāk olbaltumvielu kā gaļa, piemēram, pupiņas un zemesrieksti. Mūsdienās arī daudzi sportisti izvēlas veģetāro diētu un jūtas izcili un gūst labus panākumus.

"Veģetārisms ir kaitīgs veselībai"

Tikai tāpēc, ka visēdāju ir vairāk kā veģetāriešu, valda arī uzskats, ka veģetārisms ir kaitīgs, tomēr ir pētījumi, kas apliecina, ka veģetārisms ir veselīgs, turpetī liels gaļas patēriņš nodara kaitējumu organismam, Viss slēpjas spējā sabalansēt savu uzturu.

"Augiem arī sāp!"

Klasiska frāze no gaļēdāja puses, kas vēlas izsmiet vai izprovocēt veģetārieti vai vegānu. Mēģināt pierādīt pieaugušam cilvēkam, ka augam nesāp, būtu tas pats, kas salīdzināt ābolu ar steiku. 

"Cilvēks = mednieks, viņam jāēd gaļa"

Protams, vēsturiski tā ir bijis un katram ir tiesības uz izvēli,bet jāapzinās, ka visi esam apveltīti ar intelektu un spēju vērtēt savas rīcības sekas un izvēlēties sev pieņemamu dzīvesveidu.

"Ja apēdīsi vienu gabaliņu, nekas slikts taču nenotiks!"

Tas ir pat gana rupji mēģināt veģetārieti vai vegānu pierunāt apēst gaļas gabalu. Ja cilvēks ir izvēlējies šādu dzīvesveidu, viņš noteikti nepiekritīs un iespējams jutīsies aizvainots, jo necieni viņa izvēli. Nekādā gadījumā nemēģini viņam "iebarot" gaļu slepus.

Lasi vēl:

Avots: Sovkusom

Foto: Depositphotos

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi