7 produkti, kas uzmundrina ne sliktāk kā kafija

7 produkti, kas uzmundrina ne sliktāk kā kafija

Valda uzskats, ka kafija ir labākais ar ko uzmundrināt savu organismu un sniegt tam enerģijas lādiņu. Bet tā tas īsti nav, jo pastāv vairākas alternatīvas, kas sniedz ne mazāku rezultātu, iespējams, pat labāku!

Āboli

Šis auglis spēj atbrīvot no apātijas, miegainības un slikta noskaņojuma. Viss saistīs ar auglī esošo cukura līmeni, jo, kā zināms, cukurs palīdz smadzenēm mosties un sākt pilnvērtīgi darboties. Liels ābols ir laba alternatīva tasītei kafijas

Olas

Ne velti tieši olas ir tik ļoti iecienīts brokastu produkts. To sastāvā ir daudz proteīnu, kas ir vērtīgi kā muskuļiem, tā smadzenēm un organisma veselībai kopumā. Der atcerēties, ka olu sastāvā ir arī olbaltumvielas un labvēlīgie tauki, kas arī sniedz organismam enerģiju. Olām piemīt vēl viena pozitīva īpašība - tās nodrošina ilgstošu sāta sajūtu, ks ir svarīgi visiem, kas rūpējas par savu uzturu.

Kakao

Arī kakao spējīgs uzmundrināt ķermeni ne sliktāk kā kafija. Tas pats attiecas arī uz rūgto šokolādi, kura gatavota no dabīgajām kakao pupiņām. Tomēr ar šo gardumu nevajag aizrauties, jo pārlieku liels patēriņš var novest pie svara problēmām.

Greipfrūts

Pat šī augļa smarža vien dod pozitīvu enerģiju, kas uzmundrina. Citrusaugļi ne vienmēr ir jāēd, reizēm pietiek to iegādāties, sagriezt un nolikt vidē, kurā strādā, to aromāts vien sniedz kārtīgu tonusu nemaz nerunājot, ja gabaliņu arī ap ēdīsi.

Auzu pārslu putra

Šīs pārslas ir vienas no populārākajām brokastu sastāvdaļām visā pasaulē - un ne velti! Putra saturs vērtīgos ogļhidrātus atšķirībā no vafelēm un smalkmaizītēm un citiem konditorejas izstrādājumiem, kas arī ir daudzu brokastu galdu neatņemamas sastāvdaļas. Svarīgākais: putra sniegs enerģiju un parūpēsies par korektu vielmaiņas darbību.

Grieķu jogurts

Maz cukura un ogļhidrātu, toties daudz olbaltumvielu - izcili. Glāze jogurta uzmundrinās un sniegs enerģiju. Nekautrējoties to papildi ar kādu svaigu augli vai ogām.

Garšvielas

Garšvielas noteikti nesauksi par ēdienu, bet tās ir obligāti jāatzīmē, ja runā par to, kas spēj uzmundināt ķermeni un garu. Ja saviem izvēlētajiem ēdieniem pievienosi atbilstošās garšvielas, rezultātu panāksi. Par enerģijas avotu uzskata kanēli, paprikas pulveri, sarkanos un melnos piparus un ķimenes.

Lasi vēl:

Avots: Postimeees

Foto: Depositphotos

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi