20 gadu laikā lielākā daļa gaļas nebūs dzīvnieku izcelsmes

20 gadu laikā lielākā daļa gaļas nebūs dzīvnieku izcelsmes

Lielākā daļa gaļas, ko cilvēki ēd, līdz 2040. gadam, nenāks no beigtiem dzīvniekiem, liecina jauns ziņojums, vēsta portāls "Independet".

Pasaules konsultāciju firmas AT Kearney ziņojumā, balstoties uz intervijām ar nozares ekspertiem, teikts, ka tiek prognozēts, ka 60 procenti no gaļas produktiem, ko lietosim 2040. gadā, būs vai nu aizstājēji no augu valsts vai arī kultivētas alternatīvas, ko audzēs mucās.

Ziņojumā norādīts, ka pāreja notiks, pateicoties pieaugošajai izpratnei par parasto gaļas ražošanas metožu ietekmi uz vidi un augošajam pieprasījumam pēc mājdzīvnieku gaļas alternatīvām (veģetārisma un vegānisma popularitētes ietekme).

Gaļa, kuru audzēs mākslīgi iegūs lielu popularitāti. Šūnas tiks audzētas īpašos bioreaktoros un šāds process neietvers dzīvnieku kaušanu. 

Šūna tiek iegūta no dzīva dzīvnieka, savairojot to ārpus tā ķermeņa, īpašos apstākļos. Ziņojumā norādīts, ka "gaļa ir identiska tradicionāli ražotai gaļai", un norādīts, ka, lai arī vairāki uzņēmumi ir izstrādājuši šo gaļas alternatīvu, produkti vēl nav komerciāli pieejami.

"Arvien populārāks kļūst viedoklis par to, ka tradicionālā lopkopība ir nevajadzīgs ļaunums," teikts ziņojumā, "ņemot vērā pieaugošo popularitāti ierastos gaļas produktus aizstāt, tas ir tikai laika jautājums, kad gaļa kļūst retums un aizstājēji iekaros ievērojamas tirgus daļas".

Ziņojumā minēta “nenoliedzama” pāreja uz vegānismam, veģetārismam atbilstošām diētām. Tas norāda uz to, ka mākslīgi audzētā gaļa ilgtermiņā būs vispopulārākā gaļa, kas veidos 35% no visas gaļas, kas tiks patērēta 2040. gadā.

Lasi vēl:

Foto: Depositphotos

Komentāri

Sandris Ādminis 2. augusts 14:58
Anna Sirds: "un pēc 40 gadiem ēdīsim visu tabletēs. Vai ir izpētīts, kāda ietekme ir organismam ilgstoši uzturā ēdot mākslīgi radītu pārtiku?"

Domāju, ka vienlaikus arī pieaugs augļu un dārzeņu patēriņš , jo pamazām cilvēki attopas, ka tā neprātīgā gaļas, olu un piena produktu ņukāšana iekšā nekad nav notikusi tik ļoti kā mūsdienās un tam tiešām ir saistība ar to, ka starp galvenajiem nāves cēloņi ir sirds un asinrites slimības, kā arī gremošanas trakta audzēji. Par laimi pēdējos gados arī Veselības ministrija un citas veselības veicināšanas iestādes un organizācijas sāk aicināt cilvēkus palielināt augu izcelsmes pārtikas īpatsvaru. It īpaši Latvijā uz pasaules fona ar to ir bēdīgi (Pameklējiet 2017.g. rakstu "OECD ziņojums: Latvijā ēd maz augļu un dzer daudz alkohola").

Šūnu kultūru gaļa varētu arī būt daļai cilvēku pārejas produkts, lai atradinātos no dzīvnieku ēšanas pieraduma. Es pats jau vairāk kā 10 gadus ikdienā nelietoju nekādus dzīvnieku produktus un, manurāt, nav lielas vajadzības meklēt kādus īpašos produktus, kas līdzinās, piem., gaļai. Viss vajadzīgais ir uzņemams ar vienkāršiem dārzeņiem, augļiem, pākšaugiem utt. -> plant based whole foods.
Anna Sirds 31. jūlijs 11:55
un pēc 40 gadiem ēdīsim visu tabletēs. Vai ir izpētīts, kāda ietekme ir organismam ilgstoši uzturā ēdot mākslīgi radītu pārtiku? Būsim mēs pa pusei roboti :D Jāņu dienas svinības ar klasisko šašliku būs kārtīgs pagānisks pasākums. Būs jāslēpjas lai ēstu gaļu :(

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi