Vai zini, kāpēc safrāns ir dārgākā garšviela pasaulē?

Vai zini, kāpēc safrāns ir dārgākā garšviela pasaulē?

Īsts itāļu risotto, spāņu paelja un indiešu karijs - visus šos brīnišķīgos ēdienus vieno kāda garšviela - safrāns. Cilvēki atpazīst garšvielu tāsizteikti atšķirīgās garšas, spilgtās krāsas un augstās cenas dēļ. Kvalitatīvs safrāns var izmaksāt ap $3, 000 (aptuveni 2600 EUR) par kilogramu.

Safrāns ir tik ļoti dārgs dēļ tā augšanas īpatībām. Tikai zieda drīksna ir izmantojama kā garšviela. Ir nepieciešami 75 000 safrāna ziedu, lai iegūtu 0,5 kg garšvielu. Drīksna ir ļoti smalka, tāpēc tās novākšana un žavēšana ir rūpīgs, manuāls darbs. 

Arī pats augs ir ļoti specifisks. Tas aug tikai noteiktos apstākļos un zied vienu nedēļu gadā. Populārākie ir Irānas, Indijas un Spānijas safrāni. 

Kas liek cilvēkiem iegādāties šo dārgo garšvielu? Tā garšu nav iespējams aizstāt ar ko citu. Ja reiz būsi baudījis labi pagatavotu ēdienu ar safrānu, gribēsi vēl. Pētījumi liecina, ka safrāns pozitīvi iedarbojas uz cilvēka organismu: uzlabo garastāvokli, cīnās ar PMS un īpašās metodēs arī lietojams cīņai ar lieko svaru. 

Ja esi nolēmi iegādāties safrānu, esi uzmanīgs. Daudzi ražotāji to sasmalcina un jauc ar citām garšvielām, lai varētu nopelnīt, bet tu saņemsi sajaukumu. 

Avots: RD

Foto: Depositphotos.com

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu kolekcijas


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi