Rauj iekšā, cik tik lien! Sācies bērzu sulu laiks

Rauj iekšā, cik tik lien!  Sācies bērzu sulu laiks

Pavasarī vislabākais dopings no ziemas pagurušajam organismam ir dabīgās sulas – kļavu un bērzu, saka ārstniecības augu pārzinātājs un pirtnieks Ziedonis Kārkliņš. Kļavu sulas šobrīd vēl tek, bet drīz beigsies.

Pavasarī svaigas dabiskās sulas, tecinātas no kokiem, kas aug tīrā vidē, vajag dzert “tik, cik lien”, jo sulas satur vērtīgos enzīmus, fermentus, minerālvielas, vitamīnus.

Sulu bioķīmiskais sastāvs ir līdzīgs, lai gan pēc garšas kļavu sulas ir saldākas. Kļavu sulā cukurs var būt līdz pat 10%. Līdz ar to sula atjauno enerģiju. Gan bērzu, gan kļavu sulas attīra organismu, uzlabo vielmaiņu, atjauno asinis, uzlabo ādas stāvokli.

Ar svaigu bērza sulu ieteicams nomazgāt seju – āda kļūst tīrāka, elastīgāka, mirdzošāka, mazinās tumšie loki zem acīm.

Ziedonis Kārkliņš saka, ka katram konkrētajam kokam ir sava enerģētiskā iedarbība. Tāpēc sulas uzlabo psihoemocionālo stāvokli, mazinot agresiju, dusmas, skaudību, greizsirdību. Sulas nomierina! Turklāt “Dieva dzēriens” neizraisa alerģiju, tāpēc koku sulas var lietot visi – bērni, grūtnieces.

Koku sulas ir lielisks atbalsts svara samazināšanā.

Īpaši urīnu dzenošas ir kļavu sulas, tāpēc jāuzmanās tiem, kuriem ir problēmas ar nierēm vai urīnpūsli.

Visveselīgākās sulas ir 4, 5 stundas no tecēšanas brīža.

Lai nenodarītu pāri kokam, vispareizāk, ja kļavai sulu tecina no zara, kuram nolauž galu. Urbt drīkst tikai resnā kokā – ne augstāk par stumbra trešdaļu. Agrāk sulas sāk tecēt, ja urbums izdarīts dienvidu pusē. Kad kļavu sula kļūst gluma un blāva, laiks tecināšanu izbeigt.

Avots: TVNET

Foto: TVNET

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu kolekcijas


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi