No kā sastāv slavenais Rīgas burgers un vai tā radītājs pats spēj to apēst?

No kā sastāv slavenais Rīgas burgers un vai tā radītājs pats spēj to apēst?

Iespējams, šī brīža slavenākais Rīgas burgers mājo Purvciema krodziņā "Vecais Pēteris". Izaicinājums ir mests, pieņemts un izpildīts. Vakar stāstījām kā Indriķim izdevies apēst 2,5 kg smagu burgeri stundas laikā un kļūt par pirmo burgera lielēdāju. Nevarējām turēties pretī interesei un noskaidrojām, kas tad īsti ir burgera sastāvā!

Kas tad lācītim vēderā? Lūk, burgera sastāvdaļas un svars:

 • burgermaize 0,5 kg
 • liellopu maltā gaļa 0,6 kg
 • salātu mix 0,25 kg
 • marinēti gurķi 0,15 kg
 • tomāti 0,25 kg
 • bekons 0,2 kg
 • marinēti sīpoli 0,1 kg
 • čedara siers 0,15 kg
 • sinepju mērce 0,2 kg
 • pašu gatavotā bbq mērce 0,05 kg
 • halapenjo pipari 0,05 kg (nav oligāti jāēd tiem, kas nemīl asu)

Papildus burgerim tiek pasniegti kartupeļi frī (0,4 kg). Tā ir klasika, bez kuras burgers jūtas vientuļš un nepilnīgs. Kopējais izaicinājuma komplekta svars ir 2,9 kg. Svars var atšķirties par 10% tas ir atkarīgs no gatavošanas ietekmes

Kā pastāstīja krodziņa īpašnieks Edgars Podziņš, "ideja par izaicinājumu radās jau pirms gada, kad meklēju labākās amerikāņu burgeru receptes. Skatoties dažādus burgeru pagatavošanas veidus, atradu video kurā viens amerikāņu BBQ bārs piedāvāja līdzīgu izaicinājumu saviem klientiem. Šī ideja likās ļoti laba, jo Latvijā šāda izmēra burgerus nekur nebiju redzējis. Pagāja diezgan ilgs laiks, kamēr atradām ceptuvi kura bija gatava priekš mums cept šāda izmēra burgeru maizītes. Kad beidzot radās iespēja tikt pie šīm maizītēm, tad jau vairs šķēršļu nebija, un tapa lielais izaicinājuma burgers." 

Vaicājām Edgaram, vai viņš pats ir mēģinājis šo izaicinājumu pieveikt. Edgars: "Pats neesmu mēģinājis pieveikt šo izaicinājumu, jo ikdienā ēdu mazos daudzumos. Kam tādam ir tiešām jāgatavojas vismaz nedēļu iepriekš. Galvenais noslēpums ir daudz ēst dažas dienas pirms izaicinājuma, lai kuņģis būtu pietiekami izstaipīts un gatavs slodzei."

Ja esi nolēmis pieņemt izaicinājumu, jāzina noteikumi: Izaicinājuma laikā drīkst padzerties, ūdens tiek piedāvāts bez maksas. Par pārējiem dzērieniem, ja tādus kāds gribēs, būs jāmaksā.

Ņem vērā, ka šobrīd ir pieteikušies ļoti daudz censoņu, tādēļ tiek veikts iepriekšējs pieraksts izaicinājumam, lai paspētu vienmērīgi visiem sevis izaicināt gribošus cilvēkus vienmērīgi apkalpot un sekot līdzi tam, lai visi nosacījumi tiktu ievēroti.

Bet, ja laicīgi zini, ka šāda izmēra burgers tev nebūs pa spēkam, tad, lūk, recepte, kuru noteikti vari izmēģināt!

Burgers "Bigmac" mājas gaumē

Foto: publicitātes

Komentāri

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Visi jaunumi

Recepšu izlases


Sezonālās receptes


Jaunumi

Visi jaunumi

Jaunākās receptes

Recepšu kolekcijas


Video receptes


Jaunumi

Visi jaunumi