Pati pilnība, cepot dažādus kārumus: 7 vērā ņemami padomi

FOTO: ch_ch/Shutterstock.com

Ideāli pagatavots konditorejas izstrādājums mājās –  teiksim tā, meistarība. Jo dažkārt tradicionālais biskvīts, pat ja to esi gatavojis simtiem reižu, neizdodas ideāls.

Kad runa ir par sarežģītākiem kārumiem – daudzslāņu kūkām un pīrāgiem, tad šādas kļūdas var būt daudz lielākas. Tātad 7 vienkārši padomi, kas ļaus sasniegt pilnību konditorejas piedzīvojumos.

Pirmais padoms: sijā sausās sastāvdaļas

Vai citiem vārdiem – dod tām gaisu. Lai izceptie labumi būtu viegli un gaisīgi, sajaukšanās procesā ir jāiedarbojas pēc iespējas vairāk gaisa. Lai to izdarītu, ir jāsijā visas sausās sastāvdaļas.

Otrais padoms: izvēlies atbilstošus miltus un pareizi uzglabā

Kūkām izmantojiet augstākās kvalitātes miltus un smalka maluma. Tas neļaus mīklai būt smagai un blīviem. Glabā miltus noslēgtā traukā, lai novērstu mitruma iekļūšanu tajā.

Trešais padoms: izkausē pareizi šokolādi krēmiem un glazūrām

Lielākā kļūda šajā procesā ir šokolādes pārkarsēšana. Tad tā ātri sacietē un, pievienojot krējumu, tas sarec. Piemēram, ja gatavo ganašu, jādara tā: sakapātu šokolādi liek karstumizturīgā bļodā virs katliņa ar verdošu ūdeni. Bļoda nedrīkst pieskarties ūdenim. Pirms krējuma pievienošanas ļauj šokolādei nedaudz atdzist.

Ceturtais padoms: sviesta krēmam izvēlieties treknu sieru un sviestu

Lai krēms būtu blīvs un reizē gaisīgs, noteikti izmanto treknu, mīkstu sieru. Pretējā gadījumā, pievienojot tam cukuru vai pūdercukuru, pastāv risks iegūt nevis krēmu, bet gan šķidru masu. Tas pats attiecas uz sviestu. 

Piektais padoms: visām sastāvdaļām jābūt istabas temperatūrā

Ir svarīgi, lai visas sastāvdaļas būtu istabas temperatūrā, pirms sāc gatavot. Savlaicīgi izņem olas un sviestu no ledusskapja. Ja sviests ir pārāk sasalis, sagrieziet mazos gabaliņos un ļaujiet nostāvēties vismaz 15 minūtes.

Sestais padoms: iegādājies režģi gardumu atdzesēšanai pēc cepšanas

Pēc cepšanas vajadzētu ļaut "atpūsties" jebkuram ceptajam gardumam. Ja tos noliek uz šķīvja vai galda uzreiz pēc cepeškrāsns, produktu apakšdaļa noteikti kļūs mitra no tvaika. Uz režģa uzliec pergamentu/cepamo papīru un izkārto uz tā pagatavotos našķus, lai tie padziest. 

Septītais padoms:  ja bail, ka neizcepsies, izmanto foliju

Bieži gadās, ka ceptais gardums ir gatavs virspusē, bet vēl negatavs iekšā. Pārklājiet ar foliju, lai nepiedegtu. Tas izceps produktu līdz galam. 

Uz augšu
Back