Lai virtuvē vienmēr kārtība: kā gatavojot organizēt darbus

FOTO: DGLimages/Shutterstock.com

Kad rosies virtuvē, arī ir sajūta, ka tai cauri ir izgājis orkāns? Produktu pārpalikumi, netīro trauku kalni, plīts tāda, ka bail skatīties? Organizējot darbu un par visu padomājot laicīgi, tu gatavosi ar prieku un uzkopšanai būs jāvelta krietni mazāk laika.

Lai ēst gatavošanas prieku nesabojā doma par jūkli, kas pēc tam var valdīt virtuvē, un  uzkopšanas ilgumu, der ievērot dažus vienkāršus, bet ļoti efektīvus padomus, kas palīdzēs organizēt darbus un virtuvi uzturēt pēc iespējas tīrāku.

Sāc no "baltas lapas"

Šis ir ļoti svarīgs punkts. Kad sāc darbus virtuvē, ir svarīgi, lai tur jau tad nebūtu nekārtība. Virsmai jābūt atbrīvotai no visa liekā, izlietnei tukšai, ja ir trauku mazgājamā mašīna, tā arī ir jāatbrīvo, lai būtu vieta jauniem virtuves piederumiem. 

Tikpat būtiski ir arī, lai plīts būtu tīra, jo citādi esošie ēdienu pārpalikumi piecepsies pie virsmas ar jaunajiem un būs vēl grūtāk notīrāmi. Un piekritīsi, arī iedvesma rosīties būs lielāka, ja vide jau sākotnēji būs tīra un praktiska.

Sagatavo virtuves rīku mizanscēnu

Pirms sāc gatavot, iekārto kulinārijas skatuvi, novietojot uz galda visus ēdienam nepieciešamos produktus un sakārto ērti pieejamus nepieciešamos darba rīkus. Tāpat kā teātrī režisors novieto aktierus īstajās vietās, virtuvē arī viss jāizkārto tā, lai ir pa rokai.  Tas ietaupa laiku un palīdz saglabāt kārtību, piemēram, mīcot mīklu, tev pēkšņi ar miltainām rokām nav jāsniedzas pēc cepamā pulvera otrā virtuves galā, atstājot aiz sevis miltu pēdas.

Produktu sagatavošana

Produkti tiek mazgāti, notīrīti, sagriezti, nosvērti, izmērīti tilpumi vai apstrādāti kā citādi, kā nu to paredz recepte. Sagatavotās sastāvdaļas saliek atsevišķās bļodiņās vai šķīvīšos. Paskaidrosim, kāpēc tas jādara, jo no pirmā acu uzmetiena liekas, ka nekārtība tikai palielinās, veidojot netīro trauku kaudzi. 

FOTO: Conscious Design/Unsplash.com

Lielākā daļa gatavošanas laika tiek pavadīta sastāvdaļu apstrādei, un tas ir gana netīrs pasākums, kas aiz sevis atstāj daudz atkritumu. Produktu mizošana, griešana, mērīšana iepriekš samazinās nekārtību, kas rodas gatavošanas procesā, jo viss notiks bez liekas steigas, mazās nekārtības uzreiz varēs novērst, jo nebūs jāsatraucas par to, ka kaut kas jau uz pannas deg. Pie tam šķīvjus un bļodas ātri nomazgāsi, jo nekas nepaspēs piekalst. 

Sagatavo izlietni

Ja zini, ka trauku būs gana daudz un rosīšanās kopumā pamatīga, piepildi izlietni ar ūdeni un dažiem pilieniem mazgājamā līdzekļa. Katru piederumu, ko izmanto, liec ūdenī, lai nekas nepiekalst.

Turklāt gatavošanas procesā nereti rodas brīži, kad atliek vienkārši gaidīt. Šis ir īstais laiks, lai ātri tiktu galā ar traukiem, kas salikti izlietnē.

Izveido mazo atkritumu urniņu

Ir ļoti parocīgi, ja turpat uz letes ir kāda bļoda vai produktu iepakojums, ko izmanto  atkritumiem. 

Visus atkritumus liec iekšā šajā traukā - ietaupīsi laiku un saglabāsi lielāku tīrību, jo tev katru reizi, kad kas jāizmet, nebūs jāliecas pie atkritumu tvertnes. Mazāka iespēja, ka kaut kas nokritīs uz grīdas, pielips pie atkritumu tvertnes vāka. 

Gatavošanas beigās atliks izmest bļodas saturu un pašu trauku izmazgāt vai izmest kopā ar pārējo drazu, ja būsi izmantojis kādu iepakojumu.

Tīras virsmas uzreiz nevis rīt

Virsmu tīrīšana uz karstām pēdām, paralēli ēdiena gatavošanai, ietaupa daudz laika. Runa ir par tādiem netīrumiem kā eļļas lāses uz plīts un darba virsmas malām, gaļas sula uz flīzēm pēc tās izklapēšanas, pāri katla malām pārskrējuša piena paliekas uz plīts.  Labāk nekavējoties notīri šo netīrību, tas būs daudz ātrāk nekā gatavošanas beigās, kad viss jau būs piekaltis. Tāpēc virtuvē  vienmēr ir jāglabā lupatiņas, sūkļi, der arī papīra dvieļi, lai ātri notīrītu netīrumus no galda virsmas, plīts, priekšauta vai grīdas.

Uz augšu
Back