Kā maltīti padarīt veselīgāku un ar mazāku kaloriju daudzumu?
5 ieteikumi

FOTO: Pexels

Mums garšo ēdieni, kuros ir daudz sastāvdaļu (salāti, zupas, sautējumi), jo produktu daudzveidība tos padara īpaši piesātinātus un garšām bagātus. Bet šādi ēdieni nereti ir neveselīgi un figūrai nedraudzīgi. Toties katru ēdienu var mēģināt uzlabot, kaut vai aizstājot vienu mazāk veselīgu sastāvdaļu ar citu - veselīgāku.

Ko mainīt gaļas zupās?

Modernākās virtuvēs pavāri vispār īpaši neaizraujas ar gaļas un kartupeļu vai nūdeļu apvienošanu zupā (protams, ar izņēmumiem, lai gan arī biešu zupa savu reizi tīri labi var iztikt bez kartupeļiem un vistas zupa bez nūdelēm), jo šiem produktiem ir augsts kaloriju saturs. Zupa augstās virtuves izpratnē ir vai nu buljons, vai dārzeņu zupa, vai sēņu zupa, vai krēmzupa. Ja vēlies baudīt tādu sātīgu zupu ar kārtīgu gaļas gabalu, tad aizmirsti par mazajiem makaroniņiem un kartupeļiem, bet pievieno brokoļus - daudz veselīgāk un tāpat gana sātīgi, ja parūpēsies par labu buljonu.  

Alternatīva majonēzei salātos

Majonēze nenoliedzami ir produkts, kas jāizslēdz no uztura, ja vēlies dzīvot veselīgi. Te gan stāsts par rūpnieciski ražotajām, nevis paša gatavotajām. Majonēzei nav derīgu īpašību. Tā ir garšīga - jā, bet arī trekna un rada zināmu atkarību. Ko darīt, ja esi ieradis salātus ietērpt majonēzes mērcē, bet apzinies, ka tas nesniedz tavam ķermenim neko labu? Aizstāj šo produktu ar bezpiedevu jogurtu un izmanto garšvielas - sāli, piparus, nedaudz sinepes. Tādā veidā nezaudēsi tik ļoti iecienīto krēmīgo salātu tekstūru un garšu.

Fetas siera alternatīva grieķu salātos

Ja tu ievēro diētu un tavs mērķis ir tikt vaļā no kāda kilograma un tajā pašā laikā dievini grieķu salātus  (uzskatot to par diētisku ēdienu), tad pat fetas siers, kas ir tā sastāvdaļa, ir pārāk kalorijām bagāts produkts. Fetas sieru aizstāj ar graudainu biezpienu. Tas būs tikpat garšīgs, bet ar mazāku kaloriju saturu un arī sāls daudzumu. 

Alternatīva krabju nūjiņu salātiem 

Vai esi pieradis pie saviem mīļajiem, deviņdesmitajos gados dzimušajiem salātiem ar krabju nūjiņām, konservētu kukurūzu, vārītu olu un rīsiem? Garšīgi, jā, bet noteikti ne veselīgākā izvēle. Rīsus vari aizstāt ar smalki sagrieztu gurķi, puķkāpostu vai Ķīnas kāpostu. Un neaizmirsti par grieķu jogurtu majonēzes vietā.

Veselīgākām kotletēm

Vecmāmiņas recepte paredz, ka kotlešu masai jāpievieno pienā mērcēta baltmaize? Jā, tā mēs tiešām mēdzam cept, jo ticam, ka tad kotletes izdosies sulīgākas un maigākas, bet ir arī veselīgāka opcija. Pievieno smalki sarīvētu cukīni vai kabaci - tas gan saturēs kopā masu, gan ļaus kotletēm būt mīkstām un sulīgām.

Atceries - kotletes var cept arī krāsnī, bet, ja cep uz pannas, izmanto minimālu eļļas daudzumu un nekādā gadījumā neļauj tām apdegt tumši brūnām.

Uz augšu
Back