Kaujas lauks virtuvē: kāpēc karsta eļļa sprakšķ uz visām pusēm?

FOTO: Shutterstock

Katrs, kurš reiz ir bijis virtuvē un ko cepis eļļā, ir saskāries ar to nepatīkamo mirkli, kad karsti eļļas pilieni lido uz visām pusēm un kā mazas, asas adatiņas ieduras rokās. Kāpēc tā notiek, un vai to var novērst?

Eļļas lāsītes, kas lido uz visām pusēm, ne vien nodara pāri tam, kurš stāv pie plīts, bet arī nepatīkami piesārņo virtuvi - netīra plīts, tvaika nosūcējs, skapīši, virsmas - itin viss!

Kāpēc tā notiek? Karsta eļļa "šauj" principā tikai viena iemesla dēļ - tajā nokļuvis kāds šķidrums, piemēram, buljons vai ūdens. Vēl viena iespēja, ja tiek ar eļļu karsēta slapja panna, - tā gan notiek retāk, bet tomēr gadās.

Piešmucēto virtuvi var uzkopt, kas gan nav patīkami, bet ir ļoti apgrūtinoši pie šādas pannas pieiet, lai apgrieztu produktus, kas tajā gatavojas. Apdegumi no karstas eļļas var būt gaužām nepatīkami un radīt arī sāpīgas čūlas.

FOTO: Unsplash

Situāciju var atrisināt! Uz pannas uzber sāli, tad lej eļļu un cep, ko nu vajadzēja. Tas gan ne vienmēr pilnībā pasargā no eļļas pilīšu sprakšķēšanas, tomēr to ievērojami samazina.

Otra versija ir uz sausas pannas uzklāt cepamo papīru un cept produktus kā ierasts. Ieguvumi divi - nekādas "šaušanas" un arī panna tīra.

Uz augšu
Back