Hotdoga baudīšanas etiķete: 9 pieklājīgas ēšanas baušļi

FOTO: Depositphotos

Pasaulē 22. jūlijs tiek atzīmēts kā diena, kad tiek cildināts hotdogs. Jau 534 gadus visā pasaulē cilvēki ik dienu ar to mielojas. Kā ēst hotdogus? Uzkodai ar tik senu vēsturi ir daži svarīgi noteikumi, kas jāievēro, baudot šo vasaras iecienītāko maltīti pa ceļam.

Lai gan pastāv uzskats, ka hotdogu kultūra ir sevišķi raksturīga Amerikai, arī Latvijā desiņa maizes uzvalkā ir iekarojusi stabilu vietu maltīšu un ātro pusdienu klāstā. 

Lai neizgāztos draugu priekšā un hotdoga svētku nedēļā to notiesātu kā pieklājas, “Narvesen” piedāvā apgūt hotdoga baudīšanas etiķeti.

Lai izceltu hotdoga fundamentālo nozīmi, 1994. gadā ASV tika nodibināta Nacionālā karstmaizes un desas padome (National Hot Dog un Sausage Council), kura pēta produktu kvalitāti un nodarbojas ar hotdogu reklāmu un degustācijām, tostarp rūpējoties par dažāda veida cieņas izrādīšanu arī hotdoga baudīšanas procesam. Lūk, deviņi vienkārši etiķetes principi, kurus vēl var paspēt apgūt līdz Starptautiskajai hotdogu dienai.

  1. Hotdogs jāēd, turot rokās ar salveti, – traukiem nebūtu jāpieskaras ne maizītei, ne desai. Trekns nē dakšām un nažiem.
  2. Lai apēstu hotdogu pieklājīgi, jums jātiek ar to galā piecos kumosos. Ja desiņa ir īpaši gara – pieņemami būs arī septiņi.
  3. Pēc 18 gadu vecuma nelieciet kečupu uz hotdoga! Jūsu vecumam atbilstošākas būs sinepes, majonēze, sīpoli, čili vai siers.
  4. Nenesiet vīnu uz hotdogu ballīti! Hotdogam piedienas dzirkstošie dzērieni, limonādes, ledus tējas un alus.
  5. Nelieciet desiņu kruasānā vai citā izsmalcinātā maizītē. Izvēlieties klasisko sezama vai citu sēklu hotdoga maizīti.
  6. Nekādā gadījumā neatstājiet neapēstu maizes galiņu – jāapēd ir viss!
  7. Hotdogu nedrīkst ēst no pusdienu šķīvjiem. Ja tomēr vēlaties izmantot traukus, piedienīgi būs vienreiz lietojamie papīra šķīvji.
  8. “Apģērbiet” desiņu, nevis maizīti. Ievērojiet hotdoga pagatavošanas secību: maize, desiņa, tikai tad mērces un piedevas.
  9. Vienmēr atcerieties – nav nepiemērotu brīžu hotdoga pasniegšanai!
Uz augšu