10 iemesli, kāpēc nemitīgi gribas ēst
Kā to labot?

FOTO: Depositphotos

Bada sajūta ir ārkārtīgi nepatīkama. Bet kādi ir iemesli un ko darīt, ja šī sajūta tevi pavada regulāri? Portāls "Food in my room" atklāj 10 iemeslus, kāpēc mēdzam regulāri izjust badu.

Ūdens trūkums

Maldīgo bada sajūtu viegli sajaukt ar parastām slāpēm. Ja nesen paēdi, tomēr jau atkal gribi ēst, ir pienācis laiks atcerēties, kad tu pēdējo reizi padzēries ūdeni. Pirms dodies revidēt ledusskapi, izdzer glāzi ūdens un mazliet nogaidi. Ja izsalkums neatgriežas, tad tu biji izslāpis.

Ātrie ogļhidrāti

Mūsu garšas kārpiņām patīk ātrie ogļhidrāti. Šajā produktu kategorijā ietilpst visi saldumi un konditorejas izstrādājumi. Ātrie ogļhidrāti ir tukšas kalorijas. Tie tikai uzkurina apetīti, vienlaikus nepiesātinot ķermeni ar barības vielām.

Centies līdz minimumam samazināt šādu produktu patēriņu un aizstāj tos ar pilnvērtīgu, veselīgu pārtiku.

Nekvalitatīvs miegs

Miega trūkums ir vēl viens izsalkuma iemesls. Cilvēka ķermenis nav radīts nemitīgai slodzei. Tam nepieciešama regulāra atpūta, kas ietver 7-8 stundas miega. Neatņem sev atpūtas brīžus, un drīz vien tu jutīsi, kā uzlabojas tava pašsajūta, normalizēsies apetīte un tu kļūsi starojošs. 

Starp citu, vajadzētu iet gulēt pirms pusnakts, pretējā gadījumā šis noteikums nedarbosies. 

FOTO: Depositphotos

Stress

Jau sen ir zināms, ka stress nav draugs, bet gan labas figūras ienaidnieks. Pastāv divu veidu cilvēki: daži stresa situācijās pārtikas virzienā nevar pat paskatīties, bet citi ēd, robežas nezinot un neskatoties, kas tiek apēsts. Otrās grupas cilvēku, protams, ir daudz vairāk.

Atceries, ka stress nav iemesls atkal ēst. Meditācija, pastaiga vai laba grāmata būs daudz prātīgāka izvēle kā nekontrolēta ēšana. 

Regulārs alkohola patēriņš

Alkohols veicina apetīti. Tas jāzina, pirms ielej sev kārtējo glāzi vīna vai viskija. Iepriekš pārdomā savu ēdienkarti vakara ballītē, ja nevēlies, atgriežoties mājās, iztukšot ledusskapi.  

Šis noteikums attiecas uz absolūti jebkura veida alkoholu. Nav izņēmumu. 

Olbaltumvielu trūkums uzturā

Olbaltumvielām ir jābūt veselīga cilvēka uzturā. Ķermenis diezgan sāpīgi reaģē uz to trūkumu, un izsalkumu būs grūti apslāpēt.

Olbaltumvielu produktiem ir augsta uzturvērtība, un tie uz ilgu laiku uzlādē ķermeni ar enerģiju. Īpaša uzmanība jāpievērš grieķu jogurtam, liesai gaļai un vistu olām.

Taukvielu trūkums

Taukvielas ir dažādas, to apstiprinās jebkurš uztura speciālists. Viens no veidiem - transtauki - pilnībā jāizslēdz no ikdienas uztura un jāļauj sev tikai brīvdienās vai īpašās dienās, kad gribas našķēties. Šie tauki lielā apjomā atrodami eļļā vārītā, ceptā, kūpinātā ēdienā.  

Un ir tauki, kas, tieši pretēji, dod labumu  ķermenim un sniedz sātu ilgu laiku. Šādus veselīgus taukus atradīsi olīveļļā, treknajās zivīs, riekstos, avokado, sēkliņās.

Maltīšu izlaišana

Izlaid ēdienreizes? Tad nebrīnies, kāpēc regulāri jūties izsalcis. Pieaugušam cilvēkam vajadzētu ieturēt piecas ēdienreizes: brokastis, pusdienas, vakariņas un divas uzkodas. Porcijām jābūt nelielām, un intervāliem starp ēdienreizēm vienādiem vai vismaz ļoti līdzīgiem. Tad tavs ķermenis būs enerģijas pilns un tevi nemocīs bada sajūta. 

Skaisti ēdienu foto

Mēs dzīvojam sociālo tīklu laikmetā. Sabiedrībā ir vērojama tendence fotografēt ēdienu. Katrai personai, kas reģistrējusies sociālajos tīklos, ir vismaz viens foto no rīta auzu pārslas ar ogām, pusdienas no moderna restorāna vai vakariņas ar glāzi vīna.

Kad cilvēku ieskauj tik daudz informācijas, kas saistīta ar gastronomiju, viņš, protams, regulāri izjutīs tūlītēju vēlmi nobaudīt to, ko ir ieraudzījis. Ir zinātniski pierādīts, ka fotogrāfijas ar ēdienu veicina apetīti. 

FOTO: Depositphotos

Pārāk ātras ēdienreizes

Mums kopš bērnības ir mācīts, ka ēdot nav jāsteidzas.  Kad cilvēks ēd ātri un šķīvja saturu burtiski “iznīcina”, receptoriem nav laika smadzenēm pārsūtīt informāciju, ka cilvēks jau ir paēdis. Rezultātā tiek apēsts daudz vairāk nekā nepieciešams. 

Ēd kontrolēti: izslēdz televizoru, noliec viedtālruni un pievērsies ēdienam - tu nepārēdīsies un spēsi izbaudīt katru kumosu.

Uz augšu