Pieņem gudrus gatavošanas, iepirkšanās un ēšanas lēmumus. Kādi tie ir?
Arī esot mājās, vari gatavot ar draugiem!

FOTO: Depositphotos

Ilgais laiks, nesatiekot draugus un radus, atstāj zināmas sekas arī uz mūsu iepirkšanās, gatavošanas un socializēšanās paradumiem. Kā saimniekot gudrāk, ēst veselīgāk, ietaupīt un socializēties, esot virtuvē, atklāj portāls "Harvard health publishing".

Izveido ēdienkarti ilgākam periodam. Iekļauj tajā vismaz 3 pamata maltītes – brokastis, pusdienas un vakariņas. Tas sniegs zināmu drošības sajūtu, sakārtos dienas režīmu un atvieglos mājas darbu gaitu.

Izmanto tehnoloģijas, lai būtu kopā arī attālināti - arī gatavojot un ieturot maltītes. Skype, Zoom, FaceTime un citas aplikācijas ļauj veikt videozvanus un just draugu klātbūtni – redzēt cilvēka emocijas un grimases ir daudz patīkamāk nekā dzirdēt tikai balsi. Dalieties ar savām receptēm, kopā gatavojiet un baudiet labu ēdienu.

FOTO: Depositphotos

Izvērtē savu iepirkumu sarakstu. Mazāk pusfabrikātu, ar sāli un cukuru bagātu produktu, neveselīgu našķu, arī alkoholu vajadzētu atstāt “aiz strīpas”. Vairāk augļu, dārzeņu, vērtīgo tauku, proteīna un pilngraudu.

Ietaupi naudu. Aizmirsti par gāzētajiem dzērieniem un sulām tetrapakās. Izvēlies ūdeni, ko papildini ar augļiem un ogām.

Palutini sevi. Pat tad, ja centies ievērot striktu ēšanas režīmu, iepriecini sevi. Izvēlies vienu dienu nedēļā, kurā ļauj sev apēst ko treknāku, saldāku vai sāļāku – tikai ne visu minēto vienā dienā. Kas par daudz, tas par skādi!

Iekārto vidi. Viss ir vienkārši – ja mājās nav konfekšu, tās arī nevar apēst.

Uz augšu