Nesaderīgie kaimiņi: kādus produktus nevajag uzglabāt blakus

FOTO: Depositphotos

Svaigi produkti īsi pēc iegādāšanās sāk strauji bojāties? Iespējams, problēma ir nepareiza produktu “kaimiņu” izvēle, skaidro “Good house”.

Varētu šķist nenozīmīgi, kādus produktus novietojam vienu otram blakus, tomēr tā nav. Produkti var pārņemt viens otra aromātu, likt ātrāk bojāties. Lūk, pāri, kuriem jābūt šķirtiem!

Zivis un gaļa

Zivs un gaļas produktus nedrīkst glabāt vienā plauktā, pat saldētavā! Īpaši tas attiecas uz gatavajiem produktiem – pastētēm, konserviem, desām u.tml. Tos līdzās var uzglabāt tikai līdz brīdim, kamēr tie ir slēgtā iepakojumā (parasts maisiņš neder, tikai vakuums). Tiklīdz iepakojums vaļā, zivis no gaļas jānodala.

Šo produktu līdzās būšana ietekmē ne vien aromātu, bet arī garšu. Piekritīsi – desa ar zivs smaržu apetīti nerosinās.

Dārzeņi un piens

Piens un piena produkti izdala gāzes, kas negatīvi ietekmē svaigus dārzeņus.  Šīs gāzes iedarbības rezultātā, dārzeņi sāk ātrāk bojāties. Lai no tā izvairītos, piena produktus uzglabā noslēdzamos iepakojumos.

Padoms: piena produktus izvieto augstākā plauktā, dārzeņus zemākā. Gāzes, ko izdala piena produkti, ceļas uz augšu, tādējādi ietekme uz dārzeņiem būs minimāla.

Gurķi un tomāti

Zinām, ka gurķus var glabāt ledusskapī, bet tomātus nevajag. Bet, ja nu esi izlēmis arī gurķus nelikt ledusskapī, vai tos vajadzētu glabāt blakus?

Tomāti, tāpat kā daudzi citi augļi, izdala gāzi, kas paātrina nogatavošanās (un arī pārgatavošanās) procesu dārzeņiem un citiem augļiem. Gurķi ir ļoti jutīgi pret šo gāzi, tāpēc tos noteikti nevajag turēt tuvumā tomātiem; ja ne, tavs kraukšķīgais gardums ātri vien sapūs.

FOTO: Depositphotos

Ķirbji un bumbieri

Ķirbji un arī kabači un patisoni nav “draugos” ar āboliem un bumbieriem. Tos uzglabāt var vienā plauktā tikai tad, ja tie vēl nav kārtīgi nogatavojušies.

Āboli un apelsīni

Šie augļi skaisti kopā izskatās tikai bildēs un gleznās, jo realitātē tie ir ienaidnieki. Pat nesaskaroties tie sāk ļoti ātri bojāties.

Banāni

Šo augli izceļ īpaši, jo tā ir īsta rūpnīca gāzei, kas paātrina augļu un dārzeņu nogatavošanos. Ja esi nopircis lielu banānu ķekaru, istabas temperatūrā atstāj dažus, ko ātri apēdīsi. Pārējos liec ledusskapī, atdalot vienu no otra un kātiņa daļu notinot ar pārtikas plēvi, lai ierobežotu gāzu izdalīšanos.

Sīpoli un kartupeļi

Šie divi dārza gardumi sader tikai jau pagatavotā ēdienā. Pietiek ar 2-3 sīpoliem, lai paprāva kaste kartupeļu izdzītu asnus nedēļas laikā.

Bez bēdas sīpolus vari glabāt kopā ar ķiplokiem.

Uz augšu