Veselīgi, bet ar mēru: lai neož elpa un "nepūšas" vēders

FOTO: Depositphotos

Labi zināms ir teiciens: “Kas par daudz, tas par skādi.” Arī ēdot veselīgus produktus, var savam organismam sagādāt diskomfortu.

Visam ir savs mērs, ko der ievērot, lai neliktu sev izjust nepatīkamus mirkļus. Portāls “Good house” nosauc 7 veselīgus produktus un nevēlamās blakusparādības, kas novērojamas, ja aizraujas ar šo produktu ēšanu.

Kale kāposts

Šie kāposti ir vērtīgi gan cepti, gan sautēti, arī tvaicēti un pat marinēti. Tas ir lielisks vitamīnu un šķiedrvielu avots. Kur slēpjas kaitīgums? Tas liek tavam zarnu traktam strādāt aktīvāk, reizēm pat pārāk. Labierīcības var nākties apmeklēt krietni biežāk, bet neuztraucies, ar  veselību viss kārtībā, tikai kāpostu ēd mazāk.

Lēcas un pupiņas

Pākšaugi ir ļoti veselīgi un nepieciešami organismam, jo ir izcils minerālvielu un šķiedrvielu avots. Tomēr nav noslēpums, ka tieši šie produkti veicina vēdera uzpūšanos un gāzu veidošanos. Nepārsniedz aptuveni 100 g šo produktu dienā, un tavs kuņģa–zarnu trakts nestreikos.

Ķiploki

Lai arī cik veselīgs tas būtu, īpaši imunitātes stiprināšanai, visi zinām, ka šis garšaugs ir apveltīts ar izcili spēcīgu aromātu, ko ir grūti nomākt, un tas var uz gana ilgu laiku sabojāt tavu elpu. Termiski apstrādāts ķiploks zaudē šo sīvo aromātu un tā noturību. Ir divi varianti: baudi svaigu ķiploku mazākā daudzumā vai to mazliet apcep, pievieno sacepumiem, mērcēm.

Burkāni

Pārmērīgs, ilgstošs burkānu patēriņš var radīt ādas toņa maiņu. Tā iekrāsosies netīkami dzeltena. Tas nav nedz joks, nedz arī nepatiess mīts. Tiesa gan, pieaugušam cilvēkam reti izpaužas šis blakusefekts. Ja ko tādu esi novērojis savai ādai un apzinies, ka burkānus grauz katru mīļu brīdi, – ir laiks šo dārzeni baudīt mazāk un atrast tam kādu sabiedroto.

Ciedru rieksti

Ja esi saēdies daudz šo riekstu, mutē vairākas stundas var saglabāties nepatīkama metāliska garša. Ja riekstus nedaudz apcepsi, šīs garša samazināsies vai pat izzudīs. Ir pētījumi, kas apliecina, ka ir cilvēki, kuriem nekādas metodes šo riekstu apstrādei nelīdz, tāpēc vienkārši jāizvēlas citi rieksti.

Šokolāde

Šis našķis ir atzīts par labu antioksidantu avotu, bet tikai labas tumšās (70%) šokolādes ir ierindojamas vērtīgo gardumu sarakstā. Tomēr šokolāde jutīgākiem cilvēkiem izraisa grēmas, tāpēc, ja apzinies, ka tev ir šāda problēma, neaizraujies.

Sparģeļi

Garšīgi un veselīgi, bet satur tik daudz folijskābes, ka urīns sāk asi smakot. Ja no vēro to pēc sparģeļu ēšanas, satraukumam nav pamata, tas ir normāli, tomēr tā ir zīme, ka sparģeļu apjoms ēdienkartē jāsamazina vai arī dienās, kad esi nolēmis ēst labi daudz, jādzer vairāk ūdens.

Uz augšu
Back