Kā mainīt savu uzturu, pārkāpjot 40 gadu slieksni?

FOTO: Depositphotos

Katrā vecumā ir savi ieteikumi labas fiziskās formas un veselības uzturēšanai. “Good house” skaidro, ko vajadzētu ņemt vērā, ja esi sasniedzi 40 gadus.

Vairāk olbaltumvielu

Ar gadiem zūd muskuļu masa. Pētījumi liecina, ka, palielinot olbaltumvielu daudzumu ēdienkartē, var ne vien saglabāt, bet pat palielināt muskuļu masu. Personām pēc 35 gadu vecuma ieteicami 0,8 grami olbaltumvielu uz 1 kg sava svara.

Olbaltumvielas ir ne tikai gaļā, pienā un jūras veltēs. Bagātīgā daudzumā tās ir arī riekstos, olās un skābpiena produktos.

Mazāk kaloriju

Vielmaiņas procesi kļūst lēnāki, un nepieciešamais kaloriju apjoms samazinās. Pēc 40 gadu vecuma uzņemamo kaloriju daudzumu vajadzētu samazināt par aptuveni 10%.

Nav nepieciešams drastiski mainīt vai samazināt savas porcijas, tomēr 1 tējkaroti cukura pie tējas divu vietā un maizītes brokastīs bez sviesta būs laba izvēle.

Vitamīns B 12

Gadu gaitā organismam kļūst grūtāk no ēdiena iegūt visas vērtīgās vielas. Piemēram, cilvēkam dienā nepieciešami 2,4 mg B12 vitamīna. Tas ir noderīgi nervu sistēmai un asinsritei.

Gaļa, zivis, olas, piena produkti ir bagāti ar šo vitamīnu, tāpēc sabalansēti iekļauj tos uzturā.

Kalcijs un D vitamīns

Šie divi elementi arī ir ļoti būtiski briedumā. Tie nodrošina kaulu veselību un izturību. Dabīgā veidā kalciju un D vitamīnu vari uzņemt, baudot treknas zivis un kvalitatīvu govs pienu.

Ūdens

Jebkurā vecumā ūdens ir jādzer, jo tas ir nepieciešams teju visām organisma sistēmām. Sasniedzot 40 gadu vecumu, īpaši vajadzētu piedomāt pie tā, vai esi izdzēris pietiekoši daudz ūdens. To vari papildināt ar citrusaugļiem, lai gardāk un tiktu izdzerts nepieciešamais daudzums.

Uz augšu