Zinātnieki skaidro: vai kafijas mīļotājiem ir spēcīgāki kauli?

Receptes.lv
Zinātnieki skaidro: vai kafijas mīļotājiem ir spēcīgāki kauli?
Facebook Draugiem Whatsapp Pinterest
Comments 6
Foto: Depositphotos

Tasīte karstas kafijas ik rītu - šādu rituālu piekopj lielākā daļa cilvēku. Zinātnieki atklājuši, ka šis uzmundrinošais dzēriens stiprina cilvēku kaulus, vēsta portāls "Insider".

Honkongas universitātes zinātnieki veica pētījumu, kurā novēroja 564 pieaugušos Ķīnas iedzīvotājus. Viņi salīdzināja kaulu minerālo blīvumu tiem cilvēkiem, kuri katru dienu dzer kafiju, un tiem, kuri to nelieto.

Viņi atklāja, ka kafijas mīļotājiem ir krietni lielāks minerālu blīvums kaulos, kas nozīmē, ka viņu kauli ir izturīgāki. Zinātnieki identificēja trīs molekulas, kas saistījās ar kafijas patēriņu un kaulu stiprumu.

Lai gan pētījums tika balstīts uz cilvēku apgalvojumiem, tomēr tiek uzskatīts, ka tas ir bijis gana pietiekami, lai nostiprinātu šo teoriju.

2012. gadā Nacionālā veselības institūta (NIH) pētījumā piedalījās 400 000 ASV pilsoņu, un tajā atklājās, ka tiem cilvēkiem, kuri ikdienā lieto kafiju, ir mazāka iespēja nomirt no sirds slimībām, insulta, diabēta nekā tiem, kuri ikdienā tik daudz kafiju nelieto.

2017. gadā citā pētījumā tika analizēti 500 000 Eiropas iedzīvotāju. Arī šajā pētījumā apstiprinājās iepriekš iegūtie rezultāti.

Tēmas
Receptes.lv iesaka
Lasītākais šonedēļ
TVNET jaunākie raksti
Uz augšu