Pieci interesanti fakti par miestiņu, ko tu, iespējams, nezināji

FOTO: Depositphotos

Alus baudīšana ir vesela zinātne. Viena kļūda - un bezcerīgi tiks zaudēta dzēriena garša un aromāts, un līdz ar to arī baudīsanas prieks. Portāls "Food in my room" dalās ar interesantiem faktiem par alu, kas būs interesanti katram miestiņa cienītājam.

Alu nevajadzētu dzert no pudeles 

Eksperti neiesaka dzert alu no skārdenes vai pudeles - tas jālej stikla alus glāzē, krūzē vai kausā. Tādējādi alus vienlaikus nonāk pie visiem garšas kārpiņām mutē un atveras visas alus garšas šķautnes - skābā, saldā un rūgtā. Turklāt pārlejot kausā, tu varēsi izbaudīt aromātu, burbuļu spēli un priecāties par putu vāciņu.

Uzkodām ir nozīme

Tradicionāli alum piekož krekerus, rupjmaizes grauzdiņus, kaltētas zivis un kalmārus. Fakts ir tāds, ka alus ir tik delikāts dzēriens, ka tā aromātu nevajadzētu pārtraukt ar spēcīgi smaržojošu ēdienu. Ideāls gastronomiskais pāris putojošajam miestiņam būs rieksti, garneles, vēži, siers un grilēta gaļa.

Trīs malku likums

Alus dzeršana vienā rāvienā, kā arī vienas krūzes izstiepšana visu vakaru (un vēl jo vairāk tā izvilkšana caur salmiņu) ir tāda alus necienīšana. Pirmajā gadījumā tev nebūs laika  un iesēja izbaudīt dzērienu, bet otrajā - tā garša un aromāts vienkārši izgaros. Speciālisti iesaka dzert alutiņu trīs lielos malkos - vispirms jāiztukšo lielākā daļa kausa, un pārējo jāsadala divos aptuveni vienādos malkos.

Alus nemīl konkurenci

Alu nedrīkst sajaukt ar citu alkoholisko dzērienu, ne stipru, ne vāju, ieskaitot citus alus veidus. Šī noteikuma pārkāpējus no rīta visdrīzāk gaidīs spēcīgas paģiras.

Lai top tumsa!

Alum kategoriski nepatīk gaisma. Ja dzērienu, kas ir zaļā vai caurspīdīgā pudelē ilgstoši tur saulē vai zem dienasgaismas lampas, tajā veidojas viela, kas smaržo līdzīgi tai vielai, kuru izdala skunkss. Ja vēlies no nepatīkamiem pārsteigumiem izvairīties, izvēlies alu tumši brūnās pudelēs: tās labi atgrūž gaismu un neveido šo aromātu.

Lasi vēl:

Uz augšu