Grūbu un kartupeļu biezputra /bukstiņbiezputra

3 1

Sastāvdaļas

  • 0.5 Grūbas – 0,5 kg
  • Kartupeļi - 7 gab
  • Sīpoli- 3-4
  • Žāvēta cūkgaļa
  • Varbūt piens, sviests

Pagatavošana

45 min.
  1. Recepte no bērnības lakiem, papildināta. Grūbas noskalo aukstā ūdenī vairākas reizes, līdz ūdens vairs nav duļķains.Var skalot pat kādas 5 reizes. Izskalotās grūbas liek katliņā un aplej ar tīru aukstu ūdeni, ļaujam tām vismaz 2 -5 stundas mērcēties. Pēc tam nokāš grūbas un var vēl vienu reizi noskalot. Tad aplej ar ūdeni un liek vārīties. Kad sāk parādīties pirmie burbuļi, nolej ūdeni un aplej ar pirms tam sagatavotu piena un ūdens maisījumu 1:1. (Bet var vārīt arī tīrā ūdenī.) Pievieno kubiņos sagrieztus kartupeļus, tos un grūbas aplej ar piena/ūdens maisījumu tā, lai viss būtu viegli nosegts. Vāra, ik pa laikam apmaisot. Kad sāk kārtīgi vārīties, izslēdz uguni (vai - katliņu apsedz ar dvieli ( var vēl ar siltu segu) un atsāj uz karstas plīts kādu pusstundu sutināties. Tad liek atkal vārīties uz mazas uguns, ik pa laikam apmaisot - 10-20 minūtes. Kad šķidrums gandrīz viss jau pazudis, pievieno mazliet sviestu, pieber sāli un izmaisa, pagaida, kamēr izkūst sviests un tad ņem nost no uguns. Un atkal satin katliņu kārtīgi dvielī un segā uz 30 minūtēm.
  2. Biezputra gatava
  3. Tikmēr : sīki sagriež sīpolus un liek pannā ar gabaliņu sviesta uz mazas uguns, apcep. Sagriež žāvētu gaļu (var būt arī treknāka ) mazos gabaliņos, liek klāt sīpoliem. Sautē ap 10 minūtes uz mazas uguns, lai nepaliek sauss.
  4. Pasniedz vai nu sajauktu iemaisītu biezputrā vai abas masas vienu otrai blakus uz šķīvja. Dzer klāt paniņas, kefīru.

Komentāri

Aija 2015. gada 3. marts 18:12
Nu jā, es arī apjuku, jo tā tiešām nav bukstiņbiezputra, jo to gatavo no kartupeļiem un miežu putraimiem (tipisks kurzemnieku ēdiens un arī mans mīļākais ēdiens bērnībā). Iespējams, ka receptes autors nav kurzemnieks, bet tas nekas, var jau arī variēt ar ēdieniem :) Veiksmi visiem gatavotājiem!
egucis 2014. gada 15. oktobris 20:53
Hallo, šī nav bukstiņputra, to gatavo no putraimiem.
Ar grūbām putru latviski sauc par grūdeni!!!
amanda 2014. gada 28. februāris 15:48
haha

Pievienot komentāru

Pievienot komentārus var tikai autorizēti lietotāji.

Autorizēties

Jaunumi

Skatīt vairāk

Jaunākās receptes

Pamatēdieni